آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

هرآنچه باید درباره ایمپلنت بدانید

چه کسانی به ایمپلنت دندان نیاز دارند؟ایمپلنت دندان چیست؟ایمپلنت دندان برای افراد سیگاری.ایمپلنت برای افراد مبتلا به دیابت.

هرآنچه باید درباره ایمپلنت بدانید
23 تیر 1399
0
دسته بندی: ایمپلنت,

هرآنچه باید درباره ایمپلنت بدانید

طول درمان ايمپلنت چقدر است؟

طول مدت جراحي معمولا از نيم ساعت تا دو ساعت مي باشد و بسته به تعداد ايمپلنتها و شرايط فکي بيمار تغيير مي کند. در مواردي که علاوه بر کاشت ایمپلنت نياز به پيوند استخوان و يا تغيير شرايط کف حفره سينوس در فک بالا نياز باشد، زمان کاشت ایمپلنت بيشتر خواهد بود. پس از کاشت ایمپلنت تا قرار دادن پروتز روي آن زماني حدود 6 هفته تا 3ماه موردنياز است، تا کاملا ايمپلنت ها در شرايط بدور از تکان و لرزش به آرامي به استخوان فک بيمار جوش بخورد و ایمپلنت در جای خود کاملا محکم شود سپس دندانپزشک مبادرت به قرار دادن پروتز روی ایمپلنت می کند.

 البته در مواردي باتوجه به کميت استخواني فک بيمار و نوع ايمپلنت خاصی که طراحی شده است، بار گذاری فوری روی آن مي تواند صورت گيرد، بنا به تشخيص جراح دندانپزشک مي توان بلافاصله پس از جراحي کاشت ایمپلنت، پروتز را روي ايمپلنت قرار داد .

چرا باید از ایمپلنت دندانی استفاده کرد؟

بدون شک ایمپلنت های دندانی بهترین راه برای جایگزینی دندان های از دست رفته شما هستند. البته راه حل ها و روش های درمانی ارزان تری هم چون پروتز های دندانی و پل های دندانی نیز وجود دارد، اما این دو روش نه از نظر ظاهری و نه از نظر عملکرد و همین طور به دلایل محدودیت ها و مراقبت های مورد نیازشان به هیچ وجه نمی توانند جای دندان طبیعی را پر کنند. پس اگر برای دندان از دست رفته ی خود به جایگزینی دایمی و بدون محدویت با رفتاری طبیعی همانند دندان قبلی تان فکر می کنید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

اولین مزیت ایمپلنت نسبت به روش های دیگر هم چون پروتز دندانی و پل های دندانی حفاظت از ساختار و بافت استخوان فک توسط ایمپلنت است. در روش درمانی ایمپلنت ، یک پیچ تیتانیومی مخصوص، به جای ریشه دندان از دست رفته، در فک قرار می گیرد و با پر کردن جای خالی ریشه ی دندان قبلی از تخریب بافت استخوان فک جلوگیری می کند. مزیت دیگر ایمپلنت در مقایسه با سایر روش های درمانی، ظاهر و عملکرد ایمپلنت است. یک ایمپلنت دندان چه از نظر کارایی در هنگام جویدن غذا و چه از نظر شکل و ظاهر کاملاً مشابه دندان طبیعی است و برخلاف پروتز دندانی برای بیمار هیچ گونه محدودیتی ایجاد نخواهد کرد.

ایمپلنت دندان چیست؟

راه حلی دائمی برای دندان های از دست رفته

ایمپلنت دندانی به قطعه ای اطلاق می شود که تاج و ریشه دندان از دست رفته را بدون آسیب زدن به دندان های مجاور بازسازی می کند. در روش های گذشته از تراش دندان های مجاور ناحیه بی دندانی و ساخت بریج (پل) برای جایگزینی یک یا تعدادی از دندان ها استفاده می شود. که با استفاده از ایمپلنت های دندانی، باتوجه به اینکه در استخوان فک قرار می گیرد و ساختار محکم تری نسبت به بریج های متداول در گذشته دارند. و همچنین حس و عملکرد بسیار مشابه ای به دندان طبیعی دارد استفاده از بریج های دندانی به شدت محدود شده است.

ماهیت ایمپلنت دندانی چیست؟

ایمپلنت دندانی قطعه ای از جنس تیتانیوم به صورت تقریبی میخی شکل است که در واقع جایگزین ریشه دندان می شود و با پروسه جراحی در استخوان فک قرار داده می شود. معمولا در حدود سه الی چهار ماه زمان لازم است که کاشت پایه به طور کامل با استخوان فک در اصطلاح پزشکی استئواینتگریشن شود یا به عبارت ساده تر جوش بخورد. در این زمان، زمان مناسبی برای جایگزینی قطعات پروتزی (اباتمنت) برای بازسازی روکش روی ایمپلنت که کار تاج دندان را انجام می دهد است.

پروسه جراحی کاشت دندان چگونه است؟

پروسه جراحی ایمپلنت شامل مراحل مختلفی باتوجه به شرایط دهان و استخوان فک بیمار است. جراح دندانپزشک ماهر با معاینه دقیق داخل دهانی و تهیه اسکن های مخصوص و عکس رادیوگرافی از ناحیه بی دندانی می تواند به شما در مورد نیازهای جراحی آگاهی کامل را بدهد. در مواردی که تمام شرایط مساعد باشد، طول و عرض استخوان کافی وجود داشته باشد جراحی ایمپلنت شامل قرار دادن پایه ایمپلنت (فیکسچر) می باشد.

اما در موارد به خصوص زمانی که مدت طولانی از کشیده شدن دندان گذشته باشد یا دندان کشیده شده چند ریشه باشد و بخواهیم همزمان ایمپلنت قرار دهیم نیاز به تدابیر خاصی است. مانند گذاشتن پیوند استخوانی، جراحی سینوس لیفت در فک بالا، تقویت بافت نرم با استفاده از پیوندهای مخصوص و ... است. خیلی از این موارد همزمان با قرار دادن ایمپلنت برای بیمار انجام می شود. یا اگر در مواردی نیاز باشد، ابتدا بازسازی های لازم انجام می شود و پس از سپری شدن زمان لازم اقدام به کاشت دندان می شود.

احتمال موفقیت درمان ایمپلنت در مبتلایان به دیابت چگونه است؟

اگر افراد مبتلا به دیابت، قند خون خود را تحت کنترل نگه دارند، احتمال موفقیت درمان ایمپلنت در آنها بسیار بالا است. در بررسی‌های مختلفی نیز که در این مورد صورت گرفته است، می‌بینیم در افراد مبتلا به دیابت که قند خون آنها به خوبی کنترل شده است شانس موفقیت درمان ایمپلنت با افراد عادی برابر است اما اگر این افراد قند خون خود را کنترل نکنند به خصوص در افرادی که مبتلا به دیابت نوع 1 هستند و تحت درمان با انسولین قرار دارند، احتمال عدم موفقیت در درمان وجود دارد.

مصرف سیگار چه مشکلاتی برای فرد در درمان ایمپلنت ایجاد می کند؟

ایمپلنت در دو فاز اجرا می شود که فاز اول جراحی است و در این فاز فضایی ایجاد می کنیم که بتوانیم ایمپلنت را داخل فک بیمار قرار دهیم و به دلیل اینکه لثه را باز و مجددا زخم را دوخته و بخیه می زنیم به همین دلیل تمامی مواد دخانی مانند سیگار، قلیان، تنباکو و... اختلال در ترمیم ایجاد می کند. ارتباط بین حفره دهان با استخوانی که در آن ایمپلنت قرار گرفته ایجاد می شود و لثه باید جوش بخورد و ارتباط بین حفره دهان که پر از بزاق و باکتری است با آن حفره حذف شود که در صورت استفاده از مواد دخانی ترمیم دیر اتفاق می افتد و باعث می شود استخوان اطراف ایمپلنت که در واقع نگه دارنده ریشه مصنوعی داخل استخوان است تحلیل رود و بنابراین سیگار نقش منفی در روند التیام زخم بازی می کند و در واقع در روند ترمیم اختلال ایجاد می شود.

در فاز دوم که وارد فاز پروتزی می شود روکش و تاج مصنوعی روی ریشه مصنوعی قرار می گیرد و در این فاز افرادی که سیگار می کشند باعث می شود که سیستم ایمنی آنها دچار اختلال شود و بدن آنها به خوبی نمی تواند با باکتری مقابله کند بنابراین در افراد سیگاری التهاب بیشتری را در اطراف ایمپلنت می بینیم و روند این التهاب می تواند موجب شکست درمان در ایمپلنت شود.

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

 

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 4.000.000 به جای 4.400.000 فقط تا 18 دی ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!