آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

کامپوزیت ونیر چه میزان تراش لازم دارد؟

این بستگی به میزان نامرتبی و شکل و فرم دندان دارد . در حالت نرمال میزان تراش دندانها در حداقل ممکن و گاها بدون تراش است ولی اگر دندان بیرون زده باشد و یا نیاز به اصلاح فرم داشته باشد ، قاعدتا تراش دندان به میزان مورد نیاز لازم است.

کامپوزیت ونیر چه میزان تراش لازم دارد؟
13 بهمن 1399
0
دسته بندی: کامپوزیت,

کامپوزیت ونیر چه میزان تراش لازم دارد؟

این بستگی به میزان نامرتبی و شکل و فرم دندان دارد. در حالت نرمال میزان تراش دندانها در حداقل ممکن و گاها بدون تراش است ولی اگر دندان بیرون زده باشد و یا نیاز به اصلاح فرم داشته باشد، قاعدتا تراش دندان به میزان مورد نیاز لازم است. در انتخاب رنگ دندان بایست توجه داشت که رنگها و کد رنگی هر برند کامپوزیت با برند دیگر متفاوت است و همینطور با رنگ و کد رنگی لمینت هم تفاوت دارد. پس وقتی صحبت از کد رنگ دندان می شود بایست بدانیم مربوط به چه برند کامپوزیت و یا لمینت است.

بعضی از مراجعه کنندگان از من می خواهند که طول دندانهایشان را بلند و یا کوتاه کنم.

بایست توجه داشت که بین طول و عرض هر دندان تناسبی وجود دارد و حین درمانهایی مثل کامپوزیت ونیر بایست به این تناسب طول و عرض توجه داشت و اینطور نیست که صرفا بنا به خواست و نظر مراجعه کننده هر تغییری رو در این مورد و بدون توجه به تناسبات دندان ایجاد کرد.

مراقبت از کامپوزیت دندان

۱- بهداشت خوب که شامل مسواک و نخ دندان می شود.

۲- دقت در اینکه اجسام سخت و خشک با دندانهای ونیر شده گاز گرفته نشود.

اما یک نکته. ..،می دونستید که رنگ میکاپ و رژ لب تا حدودی روی نمایش رنگ دندان تاثیر میگذارد.

مشکل که درمان نامناسب کامپوزیت ونیر می تواند ایجاد کند:

۱- گیر غذایی

۲- التهاب لثه

۳- پوسیدگی

۴- بوی دهان

بنظر من بزرگترین علت ایجاد نگاه بدبینانه و تاریک به درمانهایی مثل لمینت یا کامپوزیت ونیر عدم توجه دندانپزشک به نیازها و خواسته های بیمار است.

دندانپزشک بایست کاملا متوجه توقع و انتظار بیمار بشه و امکان سنجی رسیدن به اون خواسته ها رو با انجام درمانهایی مثل لمینت یا کامپوزیت ونیر بررسی کنه و بعد اقدام به درمان کنه. ..خیلی وقتها حتی خود بیمار هم نمی دونه که چی می خواد و فقط مراجعه کرده که با لمینت کردن دندونهاش، حال روحی بهتری پیدا کنه یا تغییری در زندگیش ایجاد کنه !...اگر برای چنین کسی درمانی انجام بشه، و این درمان حال اونرو خوب نکنه، قطعا مشکلات و کرفتاریهای زیادی هم برای دندانپزشک و هم بیمار پیش میاد.

باید بدونید که انجام لمینت دندان یا کامپوزیت دندان مثل طراحی روی کاغذ سفید نیست که هر چی که فرد دلش بخواد، دندونپزشک بتونه براش اجرا کنه !... در این درمانها محدودیتهای زیادی است و باید بدونید که بعضی خواسته های شما قابل اجرا ممکنه نباشه...پس لطفا، لطفا. .. قبل از اقدام به لمینت یا کامپوزیت دندان، ببینید که مشکل دندونهاتون چیه و چرا می خواهید که کار زیبایی کنید و اونرو درست به دندونپزشکتون توضیح بدید و ازش بخواهید که بهتون بگه تا چقدر می تونید برای رسیدن به خواسته ها و ارزوهاتون امیدوار باشید.

اینکه در درمانهای زیبایی چه تعداد دندان می بایست مورد درمان قرار گیرد، یک اصل و قاعده کلی ندارد و بستگی به شرایط دندانها و توقع و انتظار مراجعه کننده از درمان زیبایی دارد. گاهی ممکن است مشکل فقط با درمان یک یا چند دندان قابل اصلاح باشد و گاهی نیز کل دندانهای ناحیه طرح لبخند نیاز به اصلاح دارد. اما معمولا در درمانهای زیبایی وسیع، ناحیه طرح لبخند ( یعنی دندانهایی که در حین لبخند مشخص می شوند ) شامل ۸ تا ۱۰ دندان در قوس هر فک می شود که به فرم قوس فک و فرم لب و دهان و موقعیت فک هم بستگی دارد. و باز هم اینکه ایا می شود دندانهای یک فک مثلا فقط فک بالا انجام شود و یا دندانهای هر دو فک بایست مورد درمان قرار گیرد، به شرایط دندانها و خواسته بیمار بستگی دارد. ولی اگر تفاوت رنگ انتخابی با رنگ دندانها زیاد باشد، بهتر است هر دو فک مورد درمان قرار گیرد.

خيلى از شما عزيزان مشكل هزينه هاى بالاى دندانپزشكى رو مانع اصلى انجام درمانهاى دندانپزشكى عنوان كرديد. كلا درمانهاى دندانپزشكى در همه جاى دنيا پر هزينه است و قسمتى از ان هم مربوط به سرمايه بسيار بسيار زياد لازم براى تهيه تجهيزات دندانپزشكى است. غير از تجهيزات بسيار گرانقيمت، هزينه مواد مصرفى بخصوص در اين دوران هم به موارد فوق اضافه مى شود، حالا غير از اين موارد هزينه هاى پرسنل و تعميرات و نگهدارى و. .. هم اضافه مى شود و نكته ديگر مسئوليت بسيار سنگين و استرس هاى مربوط به درمان است.

اما لازم است بدانيد كه در همين شرايط، هزينه هاى دندانپزشكى در ايران در پايين ترين سطح خود نسبت به جاهاى ديگر دنيا است و شاهد اين قضيه هم مراجعه كنندگانى هستند كه از راه هاى دور مثل امريكا و كانادا و فقط بمنظور درمان دندانپزشكى خودشان، به ايران مى ايند و با وجود اضافه شدن پول بليط هواپيما و اقامت به هزينه هايشان باز هم برايشان مناسبتر است كه در اينجا اقدام به درمان كنتد.

از نظر كيفيت درمان هم به جرأت مى گويم كه نه همه دندانپزشكان ! ولى خيلى از انها از لحاظ سطح علمى و تجربه كارى بالاتر از ساير كشورها هستند. مشكل اصلى ما نه گران بودن هزينه دندانپزشكى بلكه پايين بودن سطح حقوق و مزايا هموطنان عزيزم است. من هم خوب درك مى كنم كه با اين شرايط و اين حقوق و دستمزدها، خيلى ها از امكان رسيدگى به دندانهايشان محروم مى شوند.در وضعيت كنونى حقوق و دستمزد اكثريت مردم جامعه فقط كفاف نيازهاى خيلى ضرورى دارو و خوراك را مى دهد.

اما در اين وضعيت داشتن مشاوره با دندانپزشك مورد اعتمادتان مى تواند اين مزيت را داشته باشد كه درمانهاى مورد نيازتان بر حسب شدت مشكلات اولويت بندى شود و موارد اوژانس و ضرورى را لااقل زودتر انجام دهيد و موارد غير ضرورى را به تاخير اندازيد تا جلوى پيشرفت مشكلات گرفته شود. در ضمن ممكن است براى يك مشكل راه حل هاى مختلف با هزينه هاى متفاوت وجود داشته باشد كه مى توانيد در مشاوره از ان با اطلاع شويد. نكته ديگر انكه مى توانيد با راهنمايى و اموزش هاى دندانپزشك خود، از ايجاد مشكلات بيشتر پيشگيرى كنيد و بياد داشته باشيد پيشگيرى راحتتر و كم هزينه تر از درمان است...باز هم از اينكه نظراتتون رو به اشتراك مى گذاريد ممنون هستم و اينكه در اينجا بتوانيم در مورد موضوعات مورد نياز شما بحث كنيم مى تواند براى خيلى از شما عزيزان مفيد باشد.

   جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
تفاوت کامپوزیت دندان و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2200 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 550 هزار تومان به تعداد محدود تا 29 اسفند ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!