آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت دندان

خوشبختانه امروزه باتوجه به ‌پیشرفت‌هایی که ‌در علم و تکنولوژی و بخصوص ‌در زمینه زیباسازی دهان و دندان صورت‌ گرفته، یکی‌ از متداول‌ترین ‌روش‌هایی که ‌برای‌داشتن لبخندی زیبا به‌ کار می‌رود، کامپوزیت دندان است که مورد استقبال افراد بسیار زیادی قرار گرفته است.

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت دندان
16 اسفند 1400
0

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت دندان

خوشبختانه امروزه باتوجه به ‌پیشرفت‌هایی که ‌در علم و تکنولوژی و بخصوص ‌در زمینه زیباسازی دهان و دندان صورت‌ گرفته، یکی‌ از متداول‌ترین ‌روش‌هایی که ‌برای‌داشتن لبخندی زیبا به‌ کار می‌رود، کامپوزیت دندان است که مورد استقبال افراد بسیار زیادی قرار گرفته است. ترمیم و زیبایی دندان ها با کامپوزیت، کاربرد و مزیت های بسیاری دارد. با استفاده از این روش که استحکام و مقاومت بالایی دارد، بستن فاصله بین دندان ها، مرتب کردن جزئی دندان ها، تغییر رنگ و غیره از جمله مواردی هستند که افراد زیادی بابت آن ها به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه می کنند.

اما باید در نظر داشت که تمام این مزایا در صورت انجام روند درمانی به دست دندانپزشک متخصص و دارای مهارت ایجاد می شوند. همچنین اگر به توصیه های دندانپزشک توجه شود و فرد بهداشت دهان و دندان خود را به درستی رعایت کند، می تواند تا مدت زمانی طولانی از داشتن دندان هایی زیبا و درخشان لذت ببرد.

اگر شما نیز به دنبال روشی برای رفع نقص های دندانی خود هستید، بهتر است تا روش های ترمیمی و زیبایی دندان را به خوبی بشناسید و در نهایت در رابطه با روش مورد نظر خود با دندانپزشک متخصص مشورت نمایید.

مراقبت های بعد از انجام کامپوزیت دندان

مسواک زدن: روزی٢مرتبه صبح وشب با خمیر دندان حاوی فلوراید و هر٣ الی ٤ ماه مسواک خود را تعویض کنید.

نخ دندان: روزی یک مرتبه بین تمام دندان برده شود.

خوردن آب بعدازهر وعده غذایی: خوردن آب بعدازهروعده غذایی دهان شماروتمیزنگه میدارد و مقدار اسید داخل دهان را کاهش میدهد.

خوردن غذاهای رنگی: تا ٣ روزبعداز انجام کامپوزیت ونیر مصرف غذاهای رنگی، قهوه و چایی پررنگ به حداقل برسانید.

احتمال لب پریدگی ونیر: خوردن تخمه به علت فشار مثلثی شکل که به لبه دندان وارد میکند موجب شکست دندان میشودتا جای ممکن بادندانهای کامپوزیت شده تخمه نشکنیم.

کامپوزیت دندان سریع ترین وبی دردترین روش درمانی است که لبخند شما را اصلاح میکندوتمام عیوب دندانی رامی پوشاندولبخندی جذاب به ارمغان می آورد.

پس از درمان در صورت حساسیت دندان‌ها به سردی، گرمی و یا مواد غذایی سفت و سخت، نیاز به نگرانی نیست و امری طبیعی می‌باشد و با گذشت زمان به مرور بهبود می‌یابد.

پس از اتمام کار، تا چند ساعت باید از خوردن مواد غذایی به خصوص مواد غذایی سخت و یا رنگی، پرهیز کرد. پس از آن نیز رژیم غذایی باید رعایت شود و از گاز زدن مواد غذایی سخت مانند سیب پرهیز شود.

بهداشت فردی را به هیچ عنوان نباید فراموش کرد.

از مصرف افراطی نوشیدنی‌های رنگی مثل قهوه بپرهیزید.

پرهیز از استعمال دخانیات، زیرا در طولانی مدت اثرات مخربی روی کامپوزیت دندان خواهد گذاشت.

یکی از مشکلات افرادی که کامپوزیت ونیر کرده اند این است که بین دندانهایشان زرد می شود .

علت این موضوع می تواند پالیش نامناسب بین دندانها باشد. در واقع بین دندانها هم بایست مثل سطح رویی دندان خوب پالیش و صاف شود تا بعدها دچار رنگ پذیری نشود .

یکی از ابزارهای پالیش کامپوزیت در ناحیه بین دندانها، نوارهای پرداخت کامپوزیت است .

لازم است‌ برای دوام و پایداری دندان هایتان به‌طور منظم مسواک بزنید.

جویدن یا گاز زدن غذا بعد از لمینت کامپوزیت مشکلی ندارد.

خوردن آجیل های‌ سخت و شکستن پوست دانه‌هایی چون پسته و بادام‌ برای لمینت ها آسیب رسان بوده‌ و ممکن‌ است بخش های‌ مذکور را ساییده کنند. هر چند که می توان ونیر کامپوزیت را دوباره اصلاح و ترمیم نمود. اما لمینت پرسلن و لمینت سرامیکی باید تعویض شوند.

لازم است اشخاص دارای ونیر کامپوزیت، پس‌از صرف قهوه، چای یا هرگونه مواد خوراکی رنگ دار، حتما از مسواک استفاده کرده‌ و به خوبی دندان هایشان‌ را پاک کنند، زیرا مواد کامپوزیتی همچون دندان های‌ طبیعی بوده و خاصیت رنگ پذیری دارند. چنانچه در مراقبت‌ از آن ها کوتاهی کنید، بروز لکه‌های رنگی یا تغییر رنگی کلی‌ را شاهد خواهید بود. حتی اگر دسترسی یه مسواک ندارید، سعی کنید تا دهان خود را با آب بشویید.

البته ذکر این‌ مطلب نیز ضروری است‌ که تغییر رنگ به‌ مرور زمان در همه دندان‌ها رخ داده و بهتر است‌ هر چند وقت یکبار آن ها را پولیش نمود.

علاوه برحفظ بهداشت دهان و دندان و استفاده مرتب‌ از مسواک، استفاده‌از نخ دندان هم ضروری‌ است. همچنین مراجعه مرتب‌ به مطب دندانپزشکی در تاریخ‌های مشخص، برای‌حفظ سلامت دندان ها بسیار کمک کننده خواهد بود.

طول عمر کامپوزیت دندان

معمولا طول عمر کامپوزیت دندان بین 7 تا 10 سال است اما ممکن است دچار لب‌پریدگی یا شکستگی شوند، درست مثل دندان‌های معمولی. دندانپزشک به شما خواهد گفت کامپوزیت دندان چه مدت باید عمر کند. اگر کامپوزیت ونیر به هر دلیلی آسیب ببیند، در بیشتر موارد می توان به راحتی آن را تعمیر کرد. در مورد آسیب دیگی لمینت دندان امکان تعمیر آسیب های جزئی وجود دارد اما در بیشتر موارد روکش لمینت دندان در صورت آسیب دیده گی باید تعویض شده و لمینت سرامیکی جدیدی جایگزین آن شود.

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت در چیست؟
تفاوت کامپوزیت و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2450 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 690 هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی

09393559163 درمانی

 

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید.  

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد. )

دیگر مطالب مرتبط کلینیک سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!