آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

عوارض احتمالی کاشت ایمپلنت

عوارض ایمپلنت دندان.طول عمر ایمپلنت دندان.رژیم غذایی ایمپلنت دندان.ورم صورت بعداز انجام ایمپلنت.معایب ایمپلنت دندان

عوارض احتمالی کاشت ایمپلنت
26 خرداد 1399
0
دسته بندی: ایمپلنت,

عوارض احتمالی کاشت ایمپلنت

بعد از عمل جراحی ایمپلنت دندان ممکن است برای شما مشکلاتی رخ دهد که با توجه به تجربه بیماران و دندانپزشکان کلینیک سیب سفید، در ادامه سعی داریم این مشکلات را برای شما توضیح دهیم.

  1. خونمردگی بعد از ایمپلنت

بعد از عمل زیر بافت ها خونمردگی ایجاد میشود که به رنگ سیاه، سبز، آبی خواهد بود. این اتفاق بعد از عمل ایمپلنت رایج است که تا 3 روز بعد از عمل همراه شما خواهد بود بعد از گذشت 1 روز از جراحی، استفاده از گرما به کاهش و ناپدید شدن آن کمک میکند.

  1. لبه‌ های تیز پس از ایمپلنت دندان

بعد از عمل در قسمت هایی احساس تیز بودن میکنید که آن ها تیغه های استخوانی هستند که از دندان ها محافظت کرده اند. جای نگرانی نیست زیرا این خرده ها باقیمانده استخوانی هستند که بعد از گذشت چند هفته خود به خود از بین میروند ولی اگر احساس ناراحتی دارید میتوانید به پزشک خود مراجعه کنید.

  1. خشکی لب

اگر در حین عمل لب ها و دهان شما کشیده شود ممکن است خشکی و ترک خوردگی به وجود آید که با استفاده از وازلین و یا مرطوب کننده میتوانید لب ها و دور دهان خود را چرب نگه دارید.

  1. خشکی گلو

این موضوع که مربوط به دهان است و بعد از جراحی به وجود می آید غیر عادی نیست. در این زمان عضلات شما دچار تورم میشود و غذا خوردن و بلعیدن را برای شما دشوار و دردناک میکند، که بعد از 3 روز مشکل خود به خود حل میشود.

  1. خونریزی بعد از ایمپلنت دندان

کمی ترشحات خون از موضع عمل  بعد از کاشت، معمولی می باشد و امکان دارد در 24 تا 48 ساعت بعد از عمل شاهد این موارد باشید که دندانپزشک در محل ایمپلنت پانسمان ایجاد میکند. عملی که باید انجام دهید این است که اولین ساعت ها بعد از کاشت مقدار زیادی گاز استریل فشار دهید تا خون قطع شود. این را به یاد داشته باشید با جمع کردن آب دهان به بیرون انداختن آن به زیاد شدن خون ریزی کمک میکنید و بدتر می شود.

 

ورم صورت بعد از ایمپلنت دندان

ایجاد تورم خصوصا بعد از عمل پیوند استخوان بخشی از فرایند بهبود است. تورم 4 تا 5 روز بعد از جراحی زیاد شده و به سرعت فروکش میکند. از مشکلات تورم صورت میتوان به سخت غذا خوردن و بلعیدن اشاره کرد.

گاهی اوقات ممکن است در محلی که جراحی انجام گرفته است متوجه کبودی و یا خون مردگی شوید و یا در قسمتی که جراحی انجام گرفته در زبانتان احساس بی حسی و سوزش داشته باشید. در بعضی موارد که باز هم طبیعی است و غیر معمول نیست زمانی است که شما در دو طرف فک خود کاشت ایمپلنت داشته و فقط یک سمت تورم خواهد داشت. در بیشتر مواقع میتوانید برای کم کردن و به حداقل رساندن تورم از کمپرس یخ در 1 روز اول بعد از جراحی استفاده کنید. در صورتی که هر دو سمت صورت جراحی داشته باشد میتوانید هر 30 دقیقه جای کمپرس را عوض کنید.

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

احساس درد و ناراحتی بعد از ایمپلنت دندان برحسب گستردگی جراحی معمولی است.  اگر دندانپزشک شما بعد از عمل برای شما مسکن تجویز نکرد یعنی میزان درد و ناراحتی شما کم خواهد بود. زمانی که احساس ناراحتی و درد بعد از ایمپلنت دندان کردید میتوانید از ایبوپروفن یا تینول استفاده کنید. بعد از 3 تا 5 ساعت بعد از ایمپلنت دندان بی حسی از بین میرود و احساس ناراحتی خواهید کرد. پس بهتر است قبل از اینکه بی حسی از بین برود از غذای نرم و دوز اول داروی تجویزی پزشک که ضد درد است مصرف کنید.

برای استفاده از دارو ها حتما جعبه را مطالعه کنید تا بدانید دقیقا چقدر باید از داروها مصرف کنید. اگر بعد از یک هفته استفاده از دارو ها از درد و ناراحتی شما کم نشد و احساس درد کردید باید حتما به دندانپزشک مراجعه کنید.

در بعضی افراد مصرف دارو های ضد درد میتواند منجر به تهوع شود. اگر برای شما نیز این اتفاق افتاد جای نگرانی نیست. شما میتوانید قبل از مصرف آن کمی از غذای نرم استفاده کنید و یا دوز مصرفی دارو را کاهش دهید.

برخی داروهای مسکن بدون نسخه امکان دارد نسبت به داروهای ضد درد، کمتر حالتان را بد کند. وقتی در هر حالت، حالتان به هم ‌خورد و حس بهبود نکردید، مصرف را متوقف کرده و با پزشک تماس بگیرید تا برایتان دارو های دیگری تجویز شود.

رژیم غذایی بعد از کاشت ایمپلنت

رژیم غذایی بعد از ایمپلنت دندان به صورت زیرباید رعایت شود.

  • مایعات زیاد بنوشید.
  • بعد از عمل قبل از از بین رفتن بی حسی نوشیدنی داغ ننوشید.
  • تا یک روز بعد از عمل از غذا های نرم استفاده کنید.
  • نوشیدنی هارا با فشار ننوشید.
  • خیلی سریع میتوانید به حالت اولیه خورد و خوراک خود برگردید مگر اینکه دندانپزشک شما دستور دیگری به شما بدهد.

آیا ایمپلنت دندان روشی دائمی است؟

ده ها سال است که ایمپلنت دندان مورد استفاده برای افرادی قرار میگیرد که دندان های از دسته رفته دارند. عمل ایمپلنت دندان 98% موفقیت آمیز می باشد. میدانیم که مراقبت کردن از ایمپلنت دندان میتواند طول عمر آن را افزایش دهد. تحقیقات نشان داده در ایمپلنت های موفق حداکثر 6 سال ماندگار هستند ولی امکان بیشتر شدن آن نیز وجود دارد. یکی از عواملی که موجب کم شدن طول عمر ایمپلنت دندان میشود سیگار کشیدن است، پس برای اینکه ایمپلنت شما بیشتر عمر کند از سیگار دوری کنید. همچنین باید به بهداشت دهان و دندان خود در خانه رسیدگی کنید و هر چند ماه یکبار به دندانپزشک خود جهت چکاپ ایمپلنت و دندان هایتان مراجعه کنید.بهتر است برای بالا بردن میزان موفقیت ایمپلنت ددندان خود به متخصص ایمپلنت دندان مراجعه کنید که ما کلینیک دندانپزشکی سیب سفید را به شما معرفی میکنیم. با مراجعه به دندانپزشک شما از وضعیت  ایمپلنت خود و سلامت آن مطلع شوید و قبل از اینکه به استحکام آن آسیبی برسد متوجه شوید و آن را درمان کنید. اگر سیگار نکشید و دندان هایتان را خوب مسواک بزنید به احتمال زیاد ایمپلنت دندان شما سال های زیادی دوام میاورد.

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

مشاوره حضوری رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟
فیلم مراحل انجام ایمپلنت دندان
آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟
هزینه انجام ایمپلنت دندان چقدر است؟
طول عمر ایمپلنت دندان یا کاشت دندان چقدر است؟ رزرو نوبت برای ویزیت رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان مصنوعی به نظر می رسد یا طبیعی؟ مدت زمان کاشت دندان چقدر طول می کشد؟
چه مدت پس از کشیدن دندان می توان ایمپلنت انجام داد؟ به چه تعداد ایمپلنت دندان نیاز دارم؟
مراحل ایمپلنت دندان در صورت نیاز به پیوند استخوان چگونه است؟
چگونه از ایمپلنت دندان مراقبت کنیم؟
آیا نیاز به جایگزینی ایمپلنت دندان قدیمی دارم؟
آیا سالمندان می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟
بعد از ایمپلنت دندان چه بخوریم؟

آیا کسانی که پوکی استخوان دارند می توانند ایمپلنت انجام دهند؟

 دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!