آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

نكته هایی درباره كامپوزيت كه معمولا دندانپزشكان به شما نمي گويند

همه چیز درباره کامپوزیت دندان، طول عمر کامپوزیت دندان، انتخاب رنگ کامپوزیت دندان، اطلاعات دقیق درباره کامپوزیت دندان.

نكته هایی درباره كامپوزيت كه معمولا دندانپزشكان به شما نمي گويند
5 آبان 1399
0

دو نکته که حتما باید قبل از درمان کامپوزیت ونیر به ان توجه کنید:

١- اینطور نیست که هر انچه ایده ال ذهن شما از طرح لبخند است قابل اجرا باشد و حتما باید در جلسه مشاوره خواسته هایتان را با دندانپزشک خود بطور واضح مطرح کنید تا امکانپذیرى درمان و میزان براورده سازى خواسته هاى شما مشخص شود.

٢-یک رنگ خاص ممکن است در همه افراد نمایش یکسانى نداشته باشد و رنگ تا حدودى تحت تاثیر رنگ اصلى دندانها قرار مى گیرد و بهتر است انتخاب رنگ، از روى نمونه رنگ قرار داده شده روى دندان انجام شود.

یک نکته مهم در مورد درمانهاى زیبایى، انست که طراحى لبخند هر کس خاص خودش و بر اساس فرم صورت و فک و شکل دندانها صورت مى گیرد.

رنگ دندانها اما به سلیقه بیمار قابل انتخاب است، هر چند رنگ دندان نیز باید با رنگ چهره و سن و جنسیت بیمار هماهنگى داشته باشد. با توجه به نکات بالا رنگ به سلیقه بیمار است ولى نمى توان طراحى و شکل دندانها را دقیقأ بر اساس هر انچه بیمار مى خواهد و یا بر اساس عکسى که همراه اورده اجرا کرد و باید شرایط دندانها اجازه انرا بدهد.

کامپوزیت ونیر تا چه مدت ماندگار است؟ و هر چند وقت یکبار باید تعویض یا تعمیر شود؟

کامپوزیت دندان تاریخ انقضاء ندارد و هیچ زمان مشخصى براى تعویض ان نمى توان تعیین کرد و در واقع تا موقعى که مشکلى براى ان پیش نیاید لزومى به تعمیر یا تعویض ندارد و دوام ان به کیفیت درمان، مراقبتهاى بیمار و کیفیت مواد بستگى دارد و ممکن است سالیان سال بدون نیاز به تغییر، باقى بماند.

اصلاح طرح لبخند انجام شده به روش کامپوزیت ونیر.

در مورد تاثیر کامپوزیت ونیر بر دندان و احتمال اسیب رسیدن به دندان سوالات زیادى مى شه. ..، در این مورد باید بگم که کاملا به کیفیت درمان انجام شده بستگى داره و اگر درمان اصولى باشه، هیچ تاثیر منفى و بدى روى دندان ندارد و در مواردى حتى جنبه درمانى نیز دارد و باعث افزایش طول عمر دندان مى شود ولى اگر کار انجام شده نادرست و غیر اصولى باشه، مى تونه باعث خرابى دندان، التهاب لثه و ایجاد بوى نامطبوع دهان بشود.

نکته در مورد کامپوزیت ونیر که معمولا دندانپزشکان به شما نمى گویند !...

١- اینکه برند کامپوزیت ساخت کدام کشور است، انقدر که در موردش تبلیغ مى شود در زیبایى نهایى مهم نیست بلکه هنر دست دندانپزشک حرف اول در نتیجه زیبایى را مى زند.

٢-اینکه برند کامپوزیت چیست، تاثیر چندانى در قیمت درمان زیبایى ندارد، زیرا تفاوت قیمت در حجم کامپوزیت مورد استفاده، رقمى نمى شود.

٣- اینکه رنگ انتخابى مورد نظر بیمار چیست، تاثیرى در هزینه درمان ندارد.

٤- انچه در کیفیت درمان و زیبایى و هزینه درمان اهمیت اصلى را داراست، هنر و کار دست، تجربه و تخصص دندانپزشک است. در واقع کامپوزیت ونیر مثل تابلوى نقاشى است که ارزش خود را از هنر دست هنرمند مى گیرد نه مارک و جنس رنگ و بوم.

خیلى از کسانى که قصد انجام این کار رو دارند نگران بزرگى و بیرون زدگى و ظاهر مصنوعى دندانها در نتیجه کار هستند که باید گفت که این موضوع کاملا به کیفیت درمان دندانپزشک بستگى دارد و اگر جزییات فرم دندان و شفافیت رنگ درست انجام شود نتیجه درمان بسیار زیبا خواهد شد. انتخاب رنگ کامپوزیت ونیر نکته مهمى است. رنگهاى سفید برندهاى مختلف کامپوزیت با هم متفاوت است و دندانپزشکى در پیشنهاد و ارائه رنگ مناسب براى بیمار موفقتر است که با برندهاى مختلف کامپوزیت و رنگ انها کار کرده باشد و حتى نتیجه ترکیب رنگهاى مختلف را بداند.

قبل از انجام درمانهاى زیبایى دندانپزشکى از جمله لمینت یا کامپوزیت ونیر به نکات زیر توجه کنید.

١- همیشه و در همه افراد نمى توان از این درمانها استفاده کرد و شرایط دندانها و سلامتى لثه ها باید مورد توجه قرار گیرد.

٢ - در بعضى موارد لازم است از روش ارتودنسی استفاده شود.

٣- ممکن است با استفاده از روش لمینت و یا کامپوزیت ونیر نتوان به تمام توقعات و انتظارات شما از زیبایى برسیم و فقط قسمتى از ان براورده شود.

لذا لازم است در انتخاب بهترین متخصص و با تجربه دقت کافى کنید و قبل از شروع درمان تمامى خواسته هاى خود را با وى در میان بگذارید تا بهترین روش درمان مشخص شود.

 

 

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
تفاوت کامپوزیت دندان و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

 

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!