آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

یک برند خوب کامپوزیت چه ویژگیهایی نسبت به کامپوزیت های دیگر دارد؟

یک برند خوب کامپوزیت چه ویژگیهایی نسبت به کامپوزیت های دیگر دارد؟آیا کامپوزیت ونیر باعث بیرون زدگی و مصنوعی بنظر رسیدن دندانها می شود؟آیا لایه کامپوزیت می تواند باعث ایجاد خرابی یا بوی دهان و مشکلات دندان زیرش شود؟

یک برند خوب کامپوزیت چه ویژگیهایی نسبت به کامپوزیت های دیگر دارد؟
15 بهمن 1399
0

یک برند خوب کامپوزیت چه ویژگیهایی نسبت به کامپوزیت های دیگر دارد؟

در واقع کامپوزیت دندان مناسب برای انجام ونیر بایست استحکام و مقاومت بالایی داشته باشد تا در برابر فشار های وارده براحتی نشکند.

در ضمن بایست بتوان سطح آنرا خوب پالیش و صیقلی کرد تا انعکاس نور از سطح آن، نمای زیباتری ایجاد کند.

مورد دیگر انکه ثبات رنگ بالایی داشته باشد و بمرور دچار تیرگی نشود.

و مورد اخر انکه شفافیت مناسبی داشته باشد تا نمای ظاهری ان مصنوعی دیده نشود.

و البته در اخر اینرو هم اضافه کنم که مهمتر از برند، کیفیت درمان انجام شده توسط دندانپزشک است و حتی بهترین برندهای کامپوزیت هم اگر درست کار نشوند منجر به شکست درمان می شود. بعضی این تصور رو دارند که نمای کامپوزیت ونیر حالت مات و گچی دارد و فقط لمینت سرامیکی می تواند شفاف باشد، این فیلم از درمان کامپوزیت مراجعه کننده امروزم بود که بلافاصله پس از درمان گرفته شده و با اینکه هنوز لثه ها التهاب دارند و رنگ و فرم لثه تا چند روز اینده بهتر و زیباتر می شود ولی در همین وضعیت هم شفافیت کار خودش را نشان می دهد. انحراف خط تقارن، انحراف پلن فک، فاصله بین دندانها، بزرگی دندان نیش و بدرنگی دندانها تعدادی از این مشکلات بود که همه انها با روش کامپوزیت ونیر و در یک جلسه درمان با کمترین دستکاری و تراش، اصلاح شد.

آیا کامپوزیت ونیر باعث بیرون زدگی و مصنوعی بنظر رسیدن دندانها می شود؟

کیس بالا، اصلاح دندانها به روش کامپوزیت ونیر بود که برای یکی از مراجعه کنندگان عزیز انجام شد، و هدفم از گذاشتن نشون دادن میزان برجستگی کامپوزیت روی دندانها است. همانطور که می بینید، اگر کار با ظرافت و دقت انجام شود، لایه کامپوزیت ونیر بقدری نازک است که هیچ برجستگی روی دندان ایجاد نمی کند، اونهم با توجه به اینکه دندانها اصلا تراش داده نمی شوند...

آیا لایه کامپوزیت می تواند باعث ایجاد خرابی یا بوی دهان و مشکلات دندان زیرش شود؟

جواب به کیفیت درمان انجام شده بستگی دارد، اگر کامپوزیت دندان تطابق خوبی با لبه دندان نداشته باشد و بین کامپوزیت و دندان درزی وجود داشته باشد، نفوذ پلاک میکروبی و خرده های غذا می تواند باعث مشکلات متعددی مثل گیرغذایی، التهاب، بوی دهان و پوسیدگی شود. اما اگر کار دقیق انجام شود و تطابق کامپوزیت با دندان خوب باشد، لایه کامپوزیت نمی تواند باعث ایجاد خرابی دندان زیرین شود و کاملا لایه کامپوزیت با دندان یکی می شود و هیچ درز و فاصله ای بینشان نخواهد بود که باکتری نفوذ کند.

اگر تصمیم به انجام درمان دندانپزشکی زیبایی دارید بایست کاملا انتظارات و توقع خود را از درمان به دندانپزشک خودتان منتقل کنید و محدودیتهای درمان را از وی جویا شوید. بعضیها تصور دقیقی از درمان و نتیجه آن ندارند وممکن است بعد از انجام درمان، ایده ال ذهنی انهاحاصل نشود و دچار پریشانی و یا اشفتگی ذهنی شوند. بعضی ها هم تحت تاثیر افراد دیگر مثل دوست یا خواهر و یا مادرشان هستند و ممکن است انچه خودشان می خواهند با خواسته افرادی که تحت تاثیر انها هستند، متفاوت باشد. بهر صورت بایست دقیقا بدانید که چه می خواهید و اینکه تا چه حد خواسته های شما قابل براورده شدن است و اگر می بینید که انتظارات شما با انچه از درمان امکانپذیر است، مغایرت دارد، لطفا از انجام درمان منصرف شوید.

ايا بين برندهاى مختلف كامپوزيت اختلاف است؟

بايست بدانيد كه كامپوزيت دندان هم دسته بندى دارد. در واقع كامپوزيت ماده اى است كه يك بيس رزينى دارد كه داخل آن ذرات سراميكى ريزى وجود دارد. بر اساس سايز ذرات داخل بيس كامپوزيت، كامپوزيت دسته بندى مى شود. سايز اين ذرات از دهم ميليمتر تا ميكرون و نانو متغير است.
امروزه در كارهاى زيبايى بيشتر از كامپوزيت هاى با سايز ذرات نانو استفاده مى شود.
كيفيت كامپوزيت ها هم متفاوت است و بعضى كامپوزيت ها داراى شفافيت و ماندگارى بالاترى هستند.
در ضمن رنگ كامپوزيت ها هم استاندارد مشخصى ندارد و طيف رنگى برندهاى مختلف كمى با هم متفاوت است. بنابراين هم استفاده از برندهاى معتبر توصيه مى شود و هم انكه لازم است دندانپزشك تجربه كار با برندهاى مختلف را داشته باشد و بداند كه طيف رنگى هر برند كامپوزيت به چه صورت است.
در حال حاضر چند برند معتبر و خوب كامپوزيت وجود دارد كه در اين مركز بر اساس شرايط دندان و سليقه رنگ بيمار، انتخاب بين انها صورت مى گيرد.
در انتها در مورد رنگ كامپوزيت اين نكته را هم اضافه كنم كه طيف رنگى بعضى كامپوزيت ها كمى ته رنگ كرم دارد كه اصطلاحا رنگ ( سفيد افتابى ) دارند ولى بعضى كامپوزيتها كمى ته رنگ ابى-خاكسترى دارند و يا اصطلاحا رنگ( سفيدمهتابى) دارند.

 

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
تفاوت کامپوزیت دندان و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2450 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 590 هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09122234921

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!