آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان چیست؟آیا لمینت دندان برای من مناسب است؟آیا لمینت به دندان طبیعی آسیب میزند؟معایب لمینت دندان.تراش لمینت دندان

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان (ورقه ای نازک از جنس سرامیک که به روکش پرسلن معروف است) یک پوسته نازک است که توسط مواد رنگی دندان و بر اساس نیاز فرد طراحی شده است. این پوسته ها به منظور تغییر رنگ، شکل، اندازه یا طول آنها و بهبود ظاهری به سطح جلوی دندان ها متصل می شوند.

ورقه سرامیک ساخته شده از لایه های مختلف پرسلن نازک است که توسط مینای دندان طبیعی و لایه چسبنده جایگزین می شوند. برخلاف تصورات عمومی، برای ساخت لمینت سرامیکی نیازی به تراش دادن دندان نیست و در صورت انتخاب روش درمانی مناسب توسط دندانپزشک مخصوص ، فقط برخی از مقادیر آماده سازی محدود برای جاسازی لمینت ها بدون هیچ گونه آسیبی به دندانهای طبیعی است.

در کنار جنبه زیبایی ، عملکرد صحیح لمینت نیز مهم است ، همچنین اتصال صحیح و قوی دندانهای طبیعی و روکش چینی ضروری است. پس از نصب ، دندانپزشک از رزین هایی که به نور حساس هستند تا لمینت قوی شود ، استفاده می کند.

آیا لمینت دندان می تواند دندان های شما را خراب کند؟

خیر، اگر دندانپزشک شما متخصص زیبایی است و تجربه کافی دارد، دندانهای طبیعی شما آسیب نمی بینند. دندانپزشک شما از شما می خواهد که با گرفتن عکس از دهان و فک شما دندان های شما را معاینه کند تا مطمئن شود که لمینت دندان برای شما مناسب است. اگر دندانپزشک شما تشخیص دهد که لمینت انتخاب مناسبی برای شما نیست، او گزینه های دیگری مانند روکش کامپوزیت دندان، اتصال دندان، ارتودنسی، سفید کردن دندان(بلیچینگ) را پیشنهاد می کند.

تا زمانی که بتوانید بهترین راه را انتخاب کنید ، باید اطلاعات کافی در مورد همه گزینه ها داشته باشید.پس بهتر است با تماس با کلینیک دندانپزشکی سیب سفید وقت مشاوره خود را دریافت کنید.

مزایای لمینت دندان

از آنجا که لمینت سرامیکی برای همه مانند دندانهای اصلی او و به صورت جداگانه ساخته شده است ، بنابراین تشخیص تفاوت بین لمینت و دندان طبیعی غیرممکن است. لمینت ها برخلاف دندان های طبیعی، به دلیل استفاده از مواد با تکنولوژی بالا در ساخت آنها، در برابر لکه های چای و قهوه مقاوم هستند.

لمینت ها می توانند برای بیشترین تیرگی هایی که نسبت به دیگر روش های سفید کننده مقاوم هستند ، سفید کنندگی بالایی انجام دهند.

معایب لمینت دندان

ساخت لمینت دندان بسیار وقت گیر است و نصب لمینت را حداقل به مدت یک هفته به تأخیر می اندازد. اگر لمینت ها به درستی بچسبند و عوامل تخریب دندان محدود یا از بین برود، بیمار می تواند از لمینت به عنوان دندان طبیعی استفاده کند. علیرغم پایداری بالا، لمینت ها ممکن است شکننده باشند.

لمینت نباید مانند دندانهای طبیعی تحت فشار باشد. به عنوان مثال، شما باید از گاز گرفتن ناخن ، خوردن یخ یا باز کردن عصا های نوشیدن با لمینت خودداری کنید.

مراحل ساخت لمینت دندان شامل مراحل مختلفی است:

مرحله اول: در یک جلسه مراحل آماده سازی مورد نیاز روی دندان ها با دقت بالا انجام می شود که با دقت میلی متر اندازه گیری می شود.

مرحله دوم: در همان جلسه ، دندانپزشک شما مدلی از هر دو دندان فک شما را تهیه می کند (حتی برای انجام لمینت فقط برای یک دندان فک).

حدود یک هفته بعد بقیه مراحل به جلسه دیگر موکول می شوند.

در همین حال، این مدل ها به آزمایشگاه دندانپزشکی ارسال می شود، لمینت ها به صورت پوسته ظریف چینی ساخته می شوند و در کوره یا خراشیده شده در بلوک چینی قرار می گیرند تا زیباترین، براق و شفاف ترین و مشابه آن با مینا دندان باشد. لایه

در جلسه دوم، لمینت ها روی دندان ها قرار می گیرند و با اتصال بسیار قوی به سطح دندان ها با رزین سامان متصل می شوند.

در صورت نصب صحیح در تمام مراحل ، لمینت ها با دندان ها یکپارچه هستند، هیچ شکاف و نابرابری وجود ندارد و می توانید از نخ دندان برای تمیز کردن به عنوان دندان های طبیعی استفاده کنید.

بدیهی است ، برای ایجاد صورت طبیعی و محافظت از سلامت لایه ها، دقت دندانپزشک و همکاری آزمایشگاه متخصص ضروری است و همچنین استفاده صحیح از مواد مناسب بسیار مؤثر و شایسته است..

نگهداری لمینت دندان

نگهداری از لمینت دندان کاملاً ساده است و باید آنها را مانند دندانهای اصلی خود با مسواک زدن و نخ دندان زدن درمان کرد. معمولاً دندانپزشک به شما توصیه می کند که از خمیر دندانهای بدون ساینده فلوراید استفاده کنید. برای بررسی عملکرد لمینت و واکنش دهان به لمینیت ها ، باید یک هفته پس از اقساط به دندانپزشک خود مراجعه کنید. حتی اگر ممکن است با لمینت ها مشکل نداشته باشید ، اما برای بررسی سلامت دهان و دندان باید پس از یک هفته به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

اگر عادت دارید دندان های خود را آسیاب کرده یا گیر کنید ، دندانپزشک به شما توصیه می کند تا از دندان محافظ دندان برای محافظت از نیش دندان در هنگام خواب استفاده کنید.

همچنین باید به طور مداوم به پزشک مراجعه کنید ، زیرا لمینت باید توسط خمیر مخصوص ساینده مخصوص جلا داده شود. دندانپزشک شما باید در مدت زمان کوتاهی دندانهای شما را معاینه کند، بنابراین می تواند هر نشانه کوچکی از ویرانی را پیدا کند.

 

دیگر مطالب مرتبط کلینیک سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!