آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

چه کسانی نمیتوانند کامپوزیت دندان انجام بدهند؟

تقریبا بیشتر افراد می‌توانند از کامپوزیت دندان برای اصلاح طرح لبخند خود استفاده کنند. باید دانست که روشهای دندانپزشکی زیبایی مانند کامپوزیت دندان و لمینت دندان روی دندان‌هایی که اساسا سالم هستند کاربرد دارد.

چه کسانی نمیتوانند کامپوزیت دندان انجام بدهند؟
3 بهمن 1400
0

چه کسانی نمیتوانند کامپوزیت دندان انجام بدهند؟

تقریبا بیشتر افراد می‌توانند از کامپوزیت دندان برای اصلاح طرح لبخند خود استفاده کنند. باید دانست که روشهای دندانپزشکی زیبایی مانند کامپوزیت دندان و لمینت دندان روی دندان‌هایی که اساسا سالم هستند کاربرد دارد.

در واقع کامپوزیت و لمینت سرامیکی تنها برای برطرف نمودن مشکلات زیبایی دندان‌ها مانند رفع کجی دندان‌ها و فاصله‌ی بین دندان‌ها و.. بکار می‌روند و در مورد مشکلات درمانی و عملکردی دندان‌ها نمی‌توانند کارایی داشته باشند.

به همین دلیل برای دریافت کامپوزیت و لمینت ابتدا دندانپزشک شما وضعیت دندان‌های شما را ارزیابی می‌کند و در صورتی مشکل اساسی دندان نداشته باشید این روشها را روی دندان‌های شما اعمال می کند. برای کسانی که مشکلات دندانپزشکی از قبیل پوسیدگی دندان، بیماری لثه، کجی شدید دندان‌ها و... دارند ابتدا باید با روشهای دیگر دندانپزشکی این مشکلات برطرف شوند سپس برای زیبایی دندان‌ها از روشهای دندانپزشکی زیبایی کامپوزیت دندان و لمینت دندان استفاده شود.

بطور کلی افرادی که مشکلات زیر را داشته باشند ،تا زمان برطرف نمودن مشکل، نمی‌توانند کاندید خوبی برای دریافت کامپوزیت دندان و لمینت دندان باشند:

- افرادی که عادت‌هایی مثل دندان قروچه کردن دارند.

- افرادی که سایش شدید دندانی دارند.

- افراد با بهم‌ ریختگی دندانی شدید.

- کسانی که بیماری لثه فعال دارند.

- افراد با بهداشت دهانی بسیار پایین.

- همچنین افرادی که دندان‌هایشان برجستگی بیشتری دارند بهتر است به جای کامپوزیت ونیر از لمینت سرامیکی برای اصلاح طرح لبخند خود استفاده کنند. ضخامت لمینت دندان سرامیکی بسیار جزئی است و بنابراین برای افرادی با دندان‌های برجسته مناسب‌تر است.

ماندگاری کامپوزیت دندان چقدر است؟

اگر کامپوزیت دندان به روش درستی انجام شود و مواد مورد استفاده در انجام کامپوزیت مرغوب باشد این روش یکی از ماندگارترین روشهای سفید کردن دندان است.

دلایل دیگری که در ماندگاری کامپوزیت دندان نقش بسیاری دارد:

رعایت بهداشت دهان و دندان،

جنس دندان و

رژیم غذایی فرد می‌باشد.

به طور متوسط طول عمر کامپوزیت دندان در حدود ۷ تا ۱۰ سال می باشد.

رعایت بهداشت دهان و دندان منظم و یا نامنظم می تواند طول عمر کامپوزیت دندان را افزایش و یا کاهش دهد.

نکته: روش درست تمیز کردن دندان، توسط دندانپزشک توصیه میشود زیرا اگر تمیز کردن دندان به درستی صورت نگیرد باعث تجمع میکروبها بین پوسته ونیر و دندان می‌شود و همین امر بوی بد و نامطبوع دهان را در پی خواهد داشت که در نهایت منجر به تعویض کامپوزیت ونیر در دهان می‌شود.

مراقبت های بعداز کامپوزیت دندان

مراقبت بعد از کامپوزیت دندان:

افرادی که درمان کامپوزیت‌ ونیر را انجام می‌دهند، نیاز است یکسری از مراقبت‌هایی را بیشتر از افرادی که بافت دندان خود را دارند، انجام دهند.

۱- حفظ بهداشت دهان و دندان

عدم رعایت بهداشت باعث جمع شدن پلاک بر روی دندان می‌شود. پِلاک خورده‌های مواد غذایی به همراه باکتری‌هایی هستند که به آن اضافه می‌شوند. بنابراین اولین کاری که فرد دارای کامپوزیت‌ونیر باید انجام دهد، حذف پلاک‌های دندانی می‌باشد.

حفظ بهداشت دهان و دندان از روش‌هایی است که نه تنها بعد از کامپوزیت بلکه در طول زندگی به منظور سالم نگه داشتن سایر دندان ها هم لازم است. بنابراین حتما روزانه دندان خود را با خمیر دندان حاوی فلوراید مسواک بزنید و از نخ دندان حاوی فلوراید استفاده کنید تا باکتری‌ها وپلاک‌ها از سطح دندان حذف شوند و فلوراید علاوه بر تمیز کردن دندان‌ها سبب افزایش مقاومت دندان‌ها به پوسیدگی می‌شود. استفاده از دهانشویه های مناسب نیز به استحکام ونیر کامپوزیت و لثه و دندان های شما کمک می کند.

۲- رعایت رژیم غذایی مناسب دندان‌ها

از مصرف مواد غذایی که ممکن است موجب لکه دار شدن دندان هایتان شود؛ اجتناب کنید. با توجه به امکان رنگ پذیری جنس کامپوزیت، پزشک شما را از مصرف مواردی مانند چای، توت‌ها، نوشیدنی‌های رنگی و شکلات یا سس‌های رنگی منع کند. همچنین، مصرف دخانیات یا جویدن محصولات حاوی تنباکو باعث تغییر رنگ کامپوزیت ها به زرد یا قهوه ای می شود.

۳- عدم استفاده از کامپوزیت ونیر به جای ابزار

کامپوزیت های دندان بسیار ظریف هستند و اگر به درستی از آنها استفاده نکنید؛ ضعیف‌تر خواهند شد. جویدن ناخن، مداد، یخ و دیگر مواد غذایی سخت به ونیرهای کامپوزیت آسیب جدی وارد می‌کند و ممکن است موجب شود سریعتر ترک خورده و بشکنند. بنابراین از به کار بردن کامپوزیت دندان به جای ابزار خودداری کنید.

۴- چکاپ‌های بعد از کامپوزیت‌ ونیر هر ۶ماه یا نهایت هر سال یکبار باید چکاپ صورت گیرد تا اگر کامپوزیت موردی پیدا کرده است، قبل از پیشرفت جلوی آن گرفته شود و ترمیم صورت گیرد.

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
تفاوت کامپوزیت دندان و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2450 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 690 هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی

09393559163 درمانی

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!