آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

عوارض ایمپلنت در مدت زمان کوتاه

عوارض ایمپلنت چیست؟ در این مطلب عوارض کوتاه مدت و بلند مدت ایمپلنت را میخوانید. علائم شکست ایمپلنت و نکاتی برای کاهش احتمال شکست

عوارض ایمپلنت در مدت زمان کوتاه
6 خرداد 1399
0

عوارض ایمپلنت در مدت زمان کوتاه

عوارض و مشکلات ایمپلنت امکان دارد چند روز بعد از عمل و یا سالها بعد اتفاق افتد. عدم موفقیت و شکست ایمپلنت دندان یکی از عوارض کاشت دندان است که ممکن است در سه و یا چهار ماه اول بعد از عمل کاشت اتفاق بیفتد. بعد از عمل ایمپلنت دندان ممکن است کمی درد و یا ناراحتی در محل کاشت احساس کنید که میتوانید با استفاده از دارو های ضد درد و مسکن ها از درد آن کم و آن را مدیریت کنید.

اگر درد بعد از انجام ایمپلنت تا پنج یا هفت روز التیام نیافت، در این صورت به  بهترین متخصص ایمپلنت مراجعه کنید. این را بدانید که برای بهبود کامل وضعیت بین چهار تا شش ماه زمان نیاز دارید. در این مطلب میخواهیم آگاهی های لازم برای عوارض ایمپلنت دندان را به شما ارائه دهیم.

مشکلات و عوارض بعد از ایمپلنت دندان

در دنیای امروز یکی از روش های پرطرفدار برای دندان های کشیده شده ایمپلنت دندان و یا کاشت دندان است. در عمل ایمپلنت دندان جنس مواد و تخصص دندانپزشک بسیار موثر است زیرا اگر مهارتی در کار نباشد و مواد خوبی به کار گرفته نشود عوارض ایمپلنت دندان را به دنبال دارد. اگر موارد ذکرشده  و مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان به خوبی رعایت شود مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد همچنین عوارضی هم در کار نخواهد بود. لازم به ذکر است که درد و تورم بعد از ایمپلنت دندان رایج است و جای نگرانی نیست.

 عواملی که باعث شکست ایمپلنت دندان میشوند و مراقبت از عوارض آنها:

 1. عفونت در محل ایمپلنت

از عوارض بعد از انجام عمل ایمپلنت دندان عفونت در محل کاشت است. عفونت در محل کاشت میتواند بلافاصله بعد از عمل یا در حین عمل اتفاق افتد. عواملی مثل استعمال دخانیات و یا عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و بیماری خود ایمنی، میتوانند زمینه را برای به وجود آمدن عفونت مساعد کنند.

 1. حرکت کردن ایمپلنت

یکی دیگر از عوارض ایمپلنت دندان به حرکت درامدن ایمپلنت است. این موضوع زمانی اتفاق می افتد که فاقد پایداری لازم باشد که این اتفاق معمولا پس از تعویض فوری دندان رخ میدهد. معمولا دندان مصنوعی تا زمانی که استخوان فک به درستی با ایمپلنت پیوند بخورد، به ایمپلنت وصل نمی شود. اما بعضی مواقع متخصص ایمپلنت بعد از انجام ایمپلنت، عمل جراحی فوری دندان را انجام می دهد. این عمل نیاز به مراجعه کمتر به دندانپزشک دارد، ولی موفقیت ایمپلنت دندان را در معرض ریسک بالاتری قرار می دهد .

 1. حمایت استخوانی نامناسب

از دیگر عوارض ایمپلنت دندان نامناسب بودن حمایت استخوان است . اگر استخوان کافی برای حمایت و پشتیبانی از ایمپلنت دندان وجود نداشته باشد ممکن است ایمپلنت دندان با شکست مواجه شود. اگر استخوان فک کافی نباشد، ایمپلنت نمیتواند به فک پیوند بخورد و متصل شود.

 1. واکنش های حساسیتی

امکان دارد که شما به آلیاژ تیتانیوم که در بعضی ایمپلنت ها استفاده میشود، حساسیت داشته باشید. علائمی که نشانگر آلرژی هستند، شامل تورم، سوزن سوزن شدن دهان و از بین رفتن حس چشایی میباشد. اگر به تیتانیوم حساسیت دارید حتما با متخصص ایمپلنت خود در میان بگذارید تا از دیگر ایمپلنت ها برای شما استفاده شود.

مشکلات دیررس ایمپلنت

برای به حداقل رساندن احتمال بروز مشکلات طولانی مدت، به بهداشت دهان و دندان ادامه دهید، و ایمپلنت و لثه ها را سالم نگه دارید. در روز دو بار مسواک بزنید و نخ دندان بکشید، از دهانشویه برای شستش دهان و برای معاینات مرتب به دندانپزشک مراجعه کنید.

عمل ایمپلنت می تواند یک موفقیت فوری باشد که ممکن است عوارض آن تا سال ها بروز نکند.

در اینجا برخی از عوارض ایمپلنت دندان که در طولانی مدت بروز میکند را توضیح میدهیم:

 • آسیب دیدگی عصبی:زمانی این اتفاق می افتد که دندانپزشک شما ایمپلنت را خیلی نزدیک به عصب شما قرار دهد. از علائم آن میتوان به بی حس شدن و یا سوزن زدن زبان اشاره کرد.
 • پس زدن ایمپلنت دندان: البته خیلی کم این اتفاق رخ میدهد و علائم آن شامل افزایش درد و تورم و تب و لرز می باشد.
 • مشکلات سینوس: ایمپلنت دندانی که در فک بالا قرار دارد ممکن است از حفره سینوس بیرون بزند.
 • آسیب به ناحیه اطراف ایمپلنت ممکن است سبب شل شدن و شکست ایمپلنت شود.

علائم شکست ایمپلنت

 • مشکل در جویدن مواد غذایی
 • التهاب در قسمت لثه
 • کم شدن بافت لثه
 • تورم اطراف بافت ایمپلنت
 • شل شدن ایمپلنت
 • درد و ناراحتی شدید

دیگر عوارض رایج بعد از انجام ایمپلنت دندان که برخی بلافاصله بعد از کاشت به وجود میایند:

 • کبودی اطراف بافت لثه در ناحیه کاشت در چند روز اول بعد از عمل
 • تورم صورت و لثه (کمپرس آب سرد مفید است)
 • ممکن است روکش ایمپلنت خارج شود.
 • ممکن است روکش ایمپلنت شل شود.
 • عفونت ایمپلنت
 • شکستگی بدنه ایمپلنت
 • ترش شدن دهان
 • شکستگی پروتز ایمپلنت
 • خونریزی خفیف بعد از عمل
 • ممکن است بعد از چند سال نیاز به تعویض تاج دندان باشد.

برای کم کردن احتمال بروز عوارض بعد از عمل ایمپلنت دندان، بهداشت دهان و دندان و لثه ها را رعایت کنید. در روز حداقل دوبار مسواک بزنید و از دهان شویه و نخ دندان استفاده کنید و برای معاینه هر ماه به پزشک خود مراجعه کنید تا از سلامت کامل ایمپلنت خود مطمئن شوید. ایمپلنت ها نیز مانند دندان های طبیعی شما نیاز به مراقبت دارند.

بهداشت دهان و دندان یعنی استفاده از مسواک و دهانشویه باعث بهبود سلامت دهان و دندان و کاهش مشکلاتی این چنینی میشود. برای جلوگیری از عفونت ایمپلنت دندان فشار نیاوردن به ایمپلنت نیز یکی از راهکار های تاثیر گذار میباشد.

مهارت دست دندانپزشک و سطح تخصص دندانپزشک نیز در موفقیت ایمپلنت دندان بسیار موثر است. مراقبت بعد از کاشت دندان در بالا بردن درصد موفقیت آن تاثیر زیادی دارد. پس فراموش نکنید تخصص دندانپزشک در کنار اعتماد شما به او میتواند درصد موفقیت عمل ایمپلنت دندان شما را به میزان چشمگیری بالا ببرد.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

مشاوره حضوری رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟
فیلم مراحل انجام ایمپلنت دندان
آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟
هزینه انجام ایمپلنت دندان چقدر است؟
طول عمر ایمپلنت دندان یا کاشت دندان چقدر است؟ رزرو نوبت برای ویزیت رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان مصنوعی به نظر می رسد یا طبیعی؟ مدت زمان کاشت دندان چقدر طول می کشد؟
چه مدت پس از کشیدن دندان می توان ایمپلنت انجام داد؟ به چه تعداد ایمپلنت دندان نیاز دارم؟
مراحل ایمپلنت دندان در صورت نیاز به پیوند استخوان چگونه است؟
چگونه از ایمپلنت دندان مراقبت کنیم؟
آیا نیاز به جایگزینی ایمپلنت دندان قدیمی دارم؟
آیا سالمندان می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟
بعد از ایمپلنت دندان چه بخوریم؟
آیا کسانی که پوکی استخوان دارند می توانند ایمپلنت انجام دهند؟

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!