آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

همه چیز درباره لمینت دندان

بازتاب زیبایی لبخند شما در عین حال بسیار جذاب و پرطرفدار شده است. به عنوان یک برنامه درمانی ترکیبی، طراحی لبخند هدفش ترمیم زیبایی شکل، اندازه و رنگ دندان هاست. روشی برای افزایش زیبایی لبخندتان.

بازتاب زیبایی لبخند شما در عین حال بسیار جذاب و پرطرفدار شده است. به عنوان یک برنامه درمانی ترکیبی، طراحی لبخند هدفش ترمیم زیبایی شکل، اندازه و رنگ دندان هاست. روشی برای افزایش زیبایی لبخندتان. نه تنها نیاز به ارزیابی ساختار دهان می باشد، بلکه یک ارزیابی از این است که لبخندتان چطور می تواند با استفاده از شاخصه های زیبایی مثل تقارن، تناسب و زیبایی بهبود یابد. اطلاعات زیادی در رابطه با شخصی سازی طراحی لبخند ارائه شده است. واقعیت های بسیاری در رابطه با طراحی لبخند می باشد. دندانپزشک زیبایی ان ها را برای بیمار شرح می دهد و به او کمک می کند تا بازتاب خوبی از این پروسه ها دریافت کند.

طراحی لبخند یک سرمایه گذاری طولانی مدت روی ظاهر شماست! در حالی که رنج هزینه ها برای طراحی لبخند متفاوت می باشد، چون بستگی به سابقه دندانپزشک دارد. مهم این است که به یاد داشته باشید خروجی این درمانی که طراحی شده، تا آینده ای دور و نزدیک عمر کند. در انتخاب بهترین دندانپزشک برای طراحی لبخند، با توجه به نیازهایتان، مهم دلالت بر تصمیمتان است. کیفیت، ایمنی را باید نسبت به هزینه و بودجه دندانپزشکی تان، اولویت قرار دهید. این است کلید رضایت طولانی مدت بیمار نسبت به نتیجه درمان.

در هنگام مشاوره شخصی، دندانپزشک تشخیص می دهد که‌آیا شما‌ برای انجام اصلاح طرح لبخند کاندیدای مناسبی هستید یا خیر. دندانپزشک برای‌ آگاهی از اهداف هر فرد، به کمک تکنولوژی پیشرفته دندان و فک، شما را معاینه می کند. برای‌ اینکه بیمار صلاحیت انجام اصلاح طرح لبخند را دارا شود، باید از سلامت دهانی خوبی برخوردار باشد و نباید هیچ‌گونه پوسیدگی و بیماری لثه در دهان فرد وجود داشته‌باشد.

در صورتی‌ که دندان های‌ شما به مشکلات زیر دچار شده‌ است، قبل از اصلاح طرح لبخند یا طراحی لبخند شما ابتدا باید‌ برای درمان بیماری دندانتان به دندانپزشک مراجعه کنید.

لب پر شدن دندان‌ ها

فاصله‌ی بین دندان‌ ها

نداشتن دندان

بدرنگ شدن دندان ها

داشتن دندان های‌ کج

پوسیدگی دندان ها

داشتن لبخند لثه‌ای

دندان های کوتاه

انواع لمینت دندان

لمینت، پوسته‌های نازک و سفارشی هستند که از مواد همرنگ دندان ساخته شده‌اند و سطح جلوی دندان‌ها را می‌پوشانند تا ظاهر آن را بهتر کنند. این پوسته‌ها پس از تغییر رنگ، شکل، اندازه یا طول، به قسمت جلوی دندان‌ها متصل می‌شوند.

روکش دندان را می‌توان از جنس ونیر سرامیک یا ونیر کامپوزیت تهیه کرد. روکش های سرامیکی، در برابر لکه‌ها، مقاوم‌تر از روکش های کامپوزیتی عمل می‌کنند. آنها همچنین عمل بازتاب نور را به صورت طبیعی‌تر انجام می‌دهند.

چند نمونه از مزایای لمینت دندان، عبارتند از:

به دندان، ظاهری طبیعی می‌دهند.

لثه‌ها، لمینت سرامیکی را به خوبی تحمل می‌کنند.

روکش های سرامیکی مقاوم در برابر لکه هستند.

می‌توان رنگی را انتخاب کرد تا دندان های تیره، سفیدتر به نظر برسند.

قوی‌تر از تاج دندان هستند و ظاهر بهتری دارند.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان سرامیکی یک پوسته نازک است که برای هر فرد به صورت سفارشی ساخته شده و روی دندان قرار می گیرد. لمینت سرامیکی ویژگی هایی دارد که آن را به یک انتخاب عالی برای اصلاح طرح لبخند تبدیل کرده است. لمینت دندان سرامیکی قوی و ماندگار است (طول عمر لمینت دندان بین 15 تا 20 سال می باشد) ، صاف (سطح شفاف ظاهری طبیعی را فراهم می کند)، همچنین لمینت سرامیکی دندان به راحتی لکه نمی گیرد. مهمترین مزیت لمینت دندان سرامیکی زیباسازی فوق العاده ی لبخند می باشد و دلیل اصلی افراد برای دریافت لمینت دندان سرامیکی نیز همین می باشد.

همه روکش های لمینت دندان دارای خصوصیات مشترک زیر هستند:

بسیار نازک

بادوام

طبیعی به نظر می رسد

برای هر فرد سفارشی ساخته می شوند

بطور دائمی به قسمت جلوی دندان چسبانده می شود

روکش های لمینت سرامیکی دندان جلوی دندان (یا سطح) دندان را می پوشانند. لمینت سرامیکی به منظور اهداف بسیاری برای بیماران دندانپزشکی زیبایی استفاده می شود ، از جمله کاربردهای لمینت سرامیکی اصلاح ناهمواری جزئی دندان ها ، ساییدگی دندان و سفید کردن دندان می باشد. لمینت سرامیکی دندان همچنین می تواند شکل دندان های شما را تغییر دهد ، تراشه ها را پنهان کند ، نسبت نامناسب لثه به دندان را اصلاح کند، فاصله ی بین دندان ها را ببندد و بین دندان ها یکنواختی ایجاد کند. برای نگهداری و مراقبت از لمینت دندان سرامیکی، به طور منظم از مسواک و نخ دندان استفاده کنید.

لمینت سرامیکی بطور خاص برای دندان های هر فرد و در آزمایشگاه تخصصی ساخته می شود. فرآیند ساخت روکش لمینت سرامیکی تقریبا 3 هفته طول می کشد. روکشهای لمینت سرامیکی مقاومت بالایی در برابر تغییر رنگ دارند و بسیار بادوام هستند.

لمینت یا کامپوزیت؟

لمینت سرامیکی طبیعی تر به نظر می رسد ، زیرا مواد سازنده ی لمینت نور را به روشی بسیار شبیه به مینای دندان بازتاب می دهند. روکش های کامپوزیت دندان هم زمانی که پولیش می شوند طبیعی به نظر می رسند.اگر دندانهای شما بشدت لکه دار شده ، آسیب دیده ، به صورت نادرست تنظیم شده یا شکاف های بزرگتری دارند ، ممکن است دندانپزشک شما لمینت سرامیکی را توصیه کند.

روکش های کامپوزیت برای نقص های خفیف تا متوسط ​​مناسب تر هستند. اگر مشکل شما آنقدر شدید است که نمی توان با استفاده از روکش ها آن را درمان کرد، دندانپزشک شما ممکن است به جای کامپوزیت و لمینت گزینه هایی مانند تاج دندان یا درمان ارتودنسی را توصیه کند. در صورت از دست رفتن دندان بهترین درمان حال حاضر، ایمپلنت می باشد.طول عمر لمینت سرامیکی به طور متوسط ​​10 تا 20 سال دوام می آورند ، اگرچه وقتی شما بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کنید و دستورالعمل های دندانپزشک خود را انجام دهید، روکش های لمینت حتی می توانند دوام طولانی تری داشته باشند. ونیرهای کامپوزیتی تقریباً نیمی از طول عمر لمینت دندان را دارند ، معمولاً 5-7 سال.روکش های لمینت بسیار قوی تر از رزین کامپوزیت هستند ، به این معنی که آنها نسبت به شکسته شدن مقاوم تر هستند. با این حال ، لمینت ها نمی توانند مانند روکش کامپوزیت ترمیم شوند. اگر لمینت سرامیکی آسیب دیده باشد ، نیاز به تعویض دارد که می تواند نسبتاً پرهزینه باشد.

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

لمینت دندان چیست؟
نمونه کارهای اخیر کلینیک سیب سفید
رایج ترین سوالات در مورد لمینت دندان چیست؟؟
تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
ماندگاری لمینت دندان چقدر است؟
لمینت بدون تراش چیست؟
  لمینت دندان چه مشکلاتی را حل می کند و مزایای آن چیست؟ چه کسانی نباید لمینت دندان انجام دهند؟
قیمت لمینت دندان چقدر است؟ تفاوت لمینت و بلیچینگ در چیست؟
لمینت دندان چگونه انجام می شود؟ آیا می توان به جای ارتودنسی از لمینت برای دندان های کج استفاده کرد؟

ویزیت و مشاوره اینترنتی رایگان با متخصصین سیب سفید 

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!