آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

لمینت زیباتر است یا کامپوزیت ونیر؟

لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟لمینت طبیعی تر است یا کامپوزیت؟کامپوزیت دندان ماندگاری بیشتری دارد یا لمینت سرامیکی؟

لمینت زیباتر است یا کامپوزیت ونیر؟

بعضی از همکاران عقیده دارند که لمینت دندان، ولی ما از درمان کامپوزیت دندان که برای یکی از مراجعه کنندگانمان  انجام داده ام خواستم توضیحی در اینباره به شما بدهم که : آنچه باعث زیبایی نتیجه است، کیفیت درمان است نه روش درمان و اگر هر دو روش اصولی انجام شود، نتیجه زیبا خواهد بود. اگر می خواهید که رنگ دندانهایتان را خیلی روشن کنید، بدانید که با روش بلیچینگ فقط به میزان محدودی می توان رنگ دندان را تغییر داد و لذا در این شرایط از روش کامپوزیت ونیر یا لمینت سرامیکی استفاده می شود.

بعضی وقتها دندانهایی که عصب کشی شده اند، رنگشون بمرور تیره می شود و اصلاح رنگ آنها از چالشهای دندانپزشکی محسوب می شود. اگر بخواهیم رنگ این دندانها رو با روش کامپوزیت ونیر اصلاح کنیم، معمولا سایه و تیرگی رنگ دندان از پشت لایه کامپوزیت دیده می شود. پس اول اینکه با روش بلیچینگ داخلی تا حد امکان رنگ بیس دندان رو روشنتر کنیم. دوم اینکه در زیر لایه کامپوزیت از ماده اوپاکر استفاده کنیم که تا حد ممکن رنگ دندان رو بپوشاند. یکی از موارد ضعف کامپوزیت ونییر نسبت به لمینت، مات و گچی بودن رنگ کامپوزیت است. اما با کامپوزیت مناسب و تکنیک صحیح می توان این مشکل را برطرف کرد و به شفافیتی خوب و عالی دست پیدا کرد. منظور از کامپوزیت مناسب، کامپوزیت های نانوفیلر سرامیک است و منظور از تکنیک مناسب، استفاده از روش لایرینگ یا کاربرد کامپوزیت های با ترانسلوسنسی متفاوت در لایه های مختلف است و البته در نهایت پالیش مناسب هم کار را تکمیل می کند.

یکی از نکاتی که در فرم دادن کامپوزیت و طراحی لبخند مهم است، موقعیت تماس بین دندان ها است. بایست توجه کنیم که نقطه تماس بین دندانهای جلویی خیلی به لبه دندان نزدیک است و هر چه به سمت عقبتر برویم، موقعیت نقطه تماس پایینتر و به لثه نزدیکتر می شود. به همین دلیل، فضای باز بین دندانها در لبه دندانهای قدامی کوچکتر است و هر چه به سمت دندانهای عقبی پیش می رویم، این فضا بیشتر می شود. در بعضی موارد فرم اسکلتال فک متقارن نیست و نیمه سمت چپ و راست از نظر بیس استخوانی یکسان نیست. مثلا یک سمت بیرون زده تر از سمت دیگر است و یا یک سمت پایینتر از سمت دیگر است.

بایست خیلی به این موضوع دقت کنید که نمی توان انتظار داشت که با درمان لمینت یا کامپوزیت ونیر بتوان چنین کیسی را اصلاح کرد. هر چند تا حد امکان می توان وضعیت را بهتر کرد ولی نباید توقع ایجاد تقارن بین سمت چپ و راست را داشت در حالیکه مشکل مربوط به دندان نیست بلکه مشکل اسکلتال است.

تفاوت روکش و لمینت سرامیکی

لمینت یک پوسته نازک است که مثل لنز روی سطح بیرونی دندان چسبانده می شود ولی روکش مثل یک قاب دور تا دور دندان را در بر می گیرد. از لحاظ تراش دندان، روکش تراش بیشتری روی دندان لازم دارد و در واقع تمام سطوح دندان در حدود ۲ میلیمتر تراش می خورد. اما در لمینت تراش مختصر است و در فقط سطح بیرونی دندان به میزان نیم میلیمتر تراش لازم است. اما لمینت نمی تواند باعث تقویت دندان ضعیف شود در صورتیکه روکش می تواند باعث تقویت استحکام دندانهای ضعیف شود . برای مثال دندانهایی که بدلیل عصب کشی ، ضعیف و شکننده هستند بهتر است روکش شوند.

جهت ارسال عکس و مشاوره آنلاین به واتساپ پیام بدهید

09122234921

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت در چیست؟
تفاوت کامپوزیت و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2450 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 690 هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی

09393559163 درمانی

 

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مرتبط کلینیک سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!