آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

تصورات غلطی که درباره‌ ایمپلنت‌ وجود دارد

تصورات غلطی که درباره‌ ایمپلنت‌ وجود داره، باعث میشه کسایی که بهش نیاز دارن، ازش سر باز بزنن.اینجا به چند مورد اشاره میکنیم که میخوایم نقضشون کنیم:

تصورات غلطی که درباره‌ ایمپلنت‌ وجود دارد
20 بهمن 1399
1

تصورات غلطی که درباره‌ ایمپلنت‌ وجود دارد

تصورات غلطی که درباره‌ ایمپلنت‌ وجود داره، باعث میشه کسایی که بهش نیاز دارن، ازش سر باز بزنن.

اینجا به چند مورد اشاره میکنیم که میخوایم نقضشون کنیم:

۱. ایمپلنت دندانی ممکنه روی دندان ‌های باقی ‌مانده‌ تأثیر داشته باشه

ایمپلنت دندان یک روش مستقله که با کمی فاصله از دندان ‌های مجاور انجام میگیره؛ بنابراین منجر به ضعیف شدن دندان ‌های طبیعی نمیشه.

۲. قیمت ایمپلنت دندان بسیار بالا است

بله هزینه بر هست، اما باید دید که در مقابل این هزینه قراره چه چیزی عایدمون بشه. به هر دلیلی ممکنه ما دندان هامون رو از دست بدیم، ایمپلنت بهترین روشیه که میتونیم با استفاده از اون، دوباره دندان های سالم و طبیعی و بادوام داشته باشیم.

۳. ایمپلنت دندانی، بی ‌خطر نیست

قطعاً علم دندانپزشکی جوری پیشرفت کرده که با خطرات جدی روبرو نباشیم در این مورد. ولی خب هر روش جراحی ریسک خودش رو داره اما طبیعتاً خیلی کم هستن. برای پیشگیری، باید به دندانپزشک کاربلد، کارمون رو بسپریم.

۴. کاشت ایمپلنت، درد داره

معلومه که این روش درد نداره! اگر هم داشته باشه، خیلی محدوده. چون در هنگام جراحی، بی حسی تزریق میشه و بعد از انجام ایمپلنت اگر درست باهاش رفتار کنیم، دردی متوجه ما نخواهد شد.

سن مناسب انجام ایمپلنت دندان

باید تا سن۱۸ سالگی صبر کرد تااسکلت صورت شکل خودراپیدا کنددرغیر اینصورت ممکن است در آینده به خاطر رشد فک وصورت ایمپلنت دندانی، کوتاه تربه نظر برسد.

برای مثال:

اگر، چند ایمپلنت دندانی دریک ناحیه کاشته شود وپروتزی به شکل بریج بر روی ایمپلنت ها نصب شده باشد مقاومت بریج مانع از رشد اسکتال(اسکلت صورت)در آن ناحیه می شود ولی پس از ۱۸ سالگی هیچ محدودیتی وجود ندارد و تا هر سنی میتوان ایمپلنت دندانی انجام داد.

آیا با وجود ایمپلنت میتوان ارتودنسی انجام داد؟

در برخی مواقع پر کردن فاصله بین دندان ها با ارتودنسی امکانپذیر نیست. این گروه از بیماران معمولا یک یا چند دندان از دست رفته دارند. بنابراین متخصص ارتودنسی پس از تنظیم فواصل بین دندانی از ایمپلنت دندانی برای پر کردن این فواصل و جایگزین کردن دندان از دست رفته کمک می گیرد.

دقت کنید که ابتدا فواصل بین دندان ها با ارتودنسی تنظیم می شود و سپس ایمپلنت کاشته می شود. اگر این روال به نوبت و به درستی رعایت نشود ریسک عدم موفقیت ایمپلنت بالا می رود. همچنین نظم دندانی که بعد از کاشت ایمپلنت دندانی انتظار می رود حاصل نخواهد شد.

چرا ایمپلنت؟

کاشت ایمپلنت، کارآمد ترین و بادوام ترین راه حل برای مشکل بی دندانی شناخته میشه؛ چون دقیقاً مثل دندان های سالم و طبیعی عمل میکنه و نسبت به روش های مشابه، مزایای فراوونی داره.

چه مزایایی؟

طبیعیه که از دست دادن دندان روی سلامت دهان و دندان، توانایی صحبت کردن، غذا خوردن و در نهایت زیبایی و اعتماد به نفسمون تاثیر منفی میذاره.

ولی چاره کار، همه و همه در ایمپلنت جمع شده!

چه زمانی نیاز به تعویض ایمپلنت است؟

ممکن است هیچ وقت نیاز به تعویض ایمپلنت نداشته باشید، تنها زمانی ایمپلنت نیاز به تعویض دارد که ایمپلنت شل شود و یا عفونتی در آن وجود داشته باشد.

برای این که به این مرحله نرسید باید به بهداشت دهان و دندان توجه کنید و هر شش ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه کنید تا وضعیت سلامت ایمپلنت و دندان‌های دیگر بررسی شود.

شرایط لازم برای انجام ایمپلنت دندان

قبل از شروع ایمپلنت باید طی جلسه مشاوره، شرایط لثه و استخوان فک توسط جراح بررسی بشه تا ببینید برای این کار، کاندید مناسبی هستید یا نه.

اول اینکه استخوان فک باید از لحاظ ارتفاع، حجم و کیفیت، مناسب باشه که جراح با توجه به عکس های رادیوگرافی میتونه ارزیابی لازم رو از استخوان فک شما داشته باشه.

داشتن استخوان سالم و با تراکم کافی یکی از مهمترین شرایط ایمپلنت دندان هست.

حالا در صورتی که نیاز به عمل جراحی جانبی مثل پیوند استخوان وجود داشته باشه، طی همین مرحله مشخص میشه.

همچنین در صورت نیاز به پیوند بافت لثه، این جراحی قبل از ایمپلنت برای شما اعمال میشه.

سلامت عمومی بدن از لحاظ جسمی و روحی هم برای انجام ایمپلنت بسیار مهمه.

بعد از اون شما توسط جراحتون از مزایا و معایب ایمپلنت های دندانی، عوارض جانبی احتمالی، شرایط فردی ایمپلنت و تاثیری که روی ساختار و زیبایی چهره تون میذاره، آگاه میشید.

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!