آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

درمان ارتودنسی به همراه ایمپلنت

در صورت غیبت و یا از دست دادن دندان و عدم جایگزینی آن برای مدت طولانی، دندان‌های مجاور فضای بی دندانی به مرور زمان به سمت فضای خالی دندان از دست رفته حرکت خواهند کرد و دیگر فضای لازم جهت جایگزینی با استفاده از درمان ایمپلنت وجود نخواهد داشت.

درمان ارتودنسی به همراه ایمپلنت
18 اردیبهشت 1400
0

درمان ارتودنسی به همراه ایمپلنت

در صورت غیبت و یا از دست دادن دندان و عدم جایگزینی آن برای مدت طولانی، دندان‌های مجاور فضای بی دندانی به مرور زمان به سمت فضای خالی دندان از دست رفته حرکت خواهند کرد و دیگر فضای لازم جهت جایگزینی با استفاده از درمان ایمپلنت وجود نخواهد داشت.

در چنین شرایطی با استفاده از درمان ارتودنسی، علاوه بر مرتب کردن دندان‌ها و اصلاح مشکلات و ناهنجاری‌های دندانی احتمالی، فضای لازم برای جایگزینی دندان با استفاده از درمان ایمپلنت به وجود خواهد آمد و متخصص ایمپلنت فضای لازم برای انجام این درمان را خواهد داشت.

در موارد غیبت مادرزادی دندان نیز، با ارتودنسی در زمان مناسب، نسبت به درمان نامرتبی‌ها و مشکلات فکی و دندانی خواهیم پرداخت و معمولا با استفاده از پلاک‌های مخصوص نسبت به حفظ فضای خالی دندان تا سن مناسب برای جایگزینی دندان غایب با استفاده از ایمپلنت دندان خواهیم پرداخت.

در برخی مواقع پر کردن فاصله بین دندان ها با ارتودنسی امکانپذیر نیست. این گروه از بیماران معمولا یک یا چند دندان از دست رفته دارند. بنابراین متخصص ارتودنسی پس از تنظیم فواصل بین دندانی از ایمپلنت دندانی برای پر کردن این فواصل و جایگزین کردن دندان از دست رفته کمک می گیرد. دقت کنید که ابتدا فواصل بین دندان ها با ارتودنسی تنظیم می شود و سپس ایمپلنت کاشته می شود. اگر این روال به نوبت و به درستی رعایت نشود ریسک عدم موفقیت ایمپلنت بالا می رود. همچنین نظم دندانی که بعد از کاشت ایمپلنت دندانی انتظار می رود حاصل نخواهد شد.

بهترین جایگزین دندان از دست رفته

اگر به هر دلیلی مانند تصادف، پوسیدگی، بیماری های لثه یا حتی دلایل ژنتیکی، دندان خود را از دست داده اید بهتر است بدانید که جای خالی دندان شما مشکلات بسیار زیادی را از لحاظ سلامت برای شما به وجود خواهد آورد. در صورتی که فقط دندان خود را با بریج پرکنید؛ استخوان فک و لثه شما چون دیگر ریشه‌ ای در آن وجود ندارد به تدریج تحلیل رفته و مشکلات پیچیده تری را برای شما فراهم می آورد.

به همین علت استفاده از ایمپلنت های دندانی به جای دندان های از دست رفته به عنوان بهترین روش درمانی توصیه می شود. چون پایه ایمپلنت به جای ریشه دندان داخل استخوان فک قرار گرفته و آن را تقویت می کند. همچنین کاشت ایمپلنت دندانی از بروز بیماری هایی مانند تحلیل لثه یا عفونت های باکتریایی نیز جلوگیری می کند.

مزایای ایمپلنت دندان

مزایایی چون جلوگیری از تحلیل استخوان، راحتی، مقاومت بالا، کاربردی بودن، بازگرداندن توانایی جویدن طبیعی و زیبایی فوق العاده، باعث می‌شود تا رضایت خاطر بیماران نسبت به بریج های ثابت یا پروتز متحرک بیشتر شود و در صورت رعایت کامل بهداشت، این دندان ها دائمی (Lifetime) خواهند بود.

با درمان ایمپلنت، دندان های دیگر، قربانی فشار مضاعف حاصل از فقدان یک یا چند دندان نمی شوند و از تحلیل استخوان در ناحیه بی دندانی جلوگیری می شود.

از دست دادن یک یا چند دندان تاثیر به سزایی در چهره و مهم تر از آن در روحیه و اعتماد به نفس افراد دارد. با استفاده از ایمپلنت‌های دندانی می‌توان علاوه بر بازیابی توانایی جویدن طبیعی، چهره طبیعی و زیبایی لبخند را نیز به فرد بازمی گرداند.

ایمپلنت دندان نوعی پایه تیتانیومی سازگار با سلول های بدن است. از ایمپلنت دندان به عنوان جایگزینی مناسب و دائمی به جای یک یا چند دندان از دست رفته استفاده می شود. پس از قرار دادن ايمپلنت توسط جراح فرآيند جوش خوردن معمولا ٢ تا ٣ ماه طول می‌كشد.

مزایای مهم این درمان عبارتند از :⁣

  1. یکی از مزایای مهم ظاهر بسیار زیبا و طبیعی آنهاست، ایمپلنت ها به دندان های طبیعی بسیار شبیه اند و از آنجا که در استخوان فک محکم می شوند ماندگاری زیادی دارند.⁣
  2. . تاثیر گذاری مثبت در گفتار بیمار از دیگر مزیت های دیگر آن هستند، دندان های لق با حرکت در دهان ممکن است موجب کاستن از کیفیت صحبت کردن افراد شود، و به شما اجازه می دهد با اعتماد به نفس بیشتر و به بهترین شکل با دیگران ارتباط برقرار کنید.می توانند اعتماد به نفس شما را بسیار بالاتر ببرند و لبخند زیبا تری برای شما بوجود بیاورند.⁣
  3. . به این دلیل که یک عضو ثابت هستند ناراحتی پروتز های متحرک را بوجود نمی آورند و جزئی از دهان شما خواهند بود.⁣
  4. . پروتز های متحرک میتوانند در هنگام غذا خوردن برای شما ناراحتی هایی ایجاد کنند اما با این درمان به شما اجازه می دهد غذاهای مورد علاقه خودتان را با لذت و بدون درد میل کنید⁣
  5. . نیازی به استفاده از دندان های دیگر ندارند و حتی از آنها پشتیبانی می کنند، از آنجا که دندان های مجاور برای حمایت به کار گرفته نشده اند، بیشتر دندان های شما دست نخورده باقی می ماند⁣
  6. . طول عمر آنها بسیار زیاد است و سال ها قابل مصرف خواهند بود. با مراقبت خوب، بسیاری از آنها یک عمر قابل استفاده خواهند بود.⁣
  7. . تنها مزیت پروتز های متحرک ، همان قابلیت جا به جایی آنهاست، اما ایمپلنت ها با پایه های محکم، نه نیاز به چسب های آلوده دارند و نه آزار دهنده هستند.⁣

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 2.600.000 به جای 3.800.000 فقط تا 30 خرداد ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393559163

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!