آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

کاندید مناسب برای کامپوزیت ونیر چه کسی است؟

چه کسانی نباید کامپوزیت دندان انجام دهند؟عوارض احتمالی بعد از انجام کامپوزیت دندان. انتخاب رنگ مناسب کامپوزیت دندان.

کاندید مناسب برای کامپوزیت ونیر چه کسی است؟
24 آذر 1399
0

کاندید مناسب برای کامپوزیت ونیر چه کسی است؟

۱- نامرتبی شدید دندانها

۲- بیماری و عفونت لثه ها

۳- دندانهای عصب کشی شده که دارای دیواره ضعیف هستند.

۴- افرادی که فک انها جلو و بیرون زده است.

۵-افرادی که دندان قروچه دارند.

۶- افرادی که در ناحیه طرح لبخندشان، تعدادی از دندانها روکش و یا ایمپلنت است.

آیا لایه کامپوزیت می تواند باعث ایجاد خرابی یا بوی دهان و مشکلات دندان زیرش شود؟

جواب به کیفیت درمان انجام شده بستگی دارد، اگر کامپوزیت تطابق خوبی با لبه دندان نداشته باشد و بین کامپوزیت و دندان درزی وجود داشته باشد، نفوذ پلاک میکروبی و خرده های غذا می تواند باعث مشکلات متعددی مثل گیرغذایی، التهاب، بوی دهان و پوسیدگی شود
اما اگر کار دقیق انجام شود و تطابق کامپوزیت با دندان خوب باشد، لایه کامپوزیت نمی تواند باعث ایجاد خرابی دندان زیرین شود و کاملا لایه کامپوزیت با دندان یکی می شود و هیچ درز و فاصله ای بینشان نخواهد بود که باکتری نفوذ کند.

یکی از نکاتی که در فرم دادن کامپوزیت و طراحی لبخند مهم است، موقعیت تماس بین دندان ها است. باید توجه کنیم که نقطه تماس بین دندانهای جلویی خیلی به لبه دندان نزدیک است و هر چه به سمت عقبتر برویم، موقعیت نقطه تماس پایینتر و به لثه نزدیکتر می شود. به همین دلیل، فضای باز بین دندانها در لبه دندانهای قدامی کوچکتر است و هر چه به سمت دندانهای عقبی پیش می رویم، این فضا بیشتر می شود. خیلی از کسانیکه قصد انجام کامپوزیت ونیر دارند، مایلند که رنگ دندانهایشان را هم روشن و سفید کنند ولی نگران ان هستند که دندانهایشان مصنوعی دیده بشود.

اینکه رنگ کامپوزیت رو سفید انتخاب کنید با اینکه مصنوعی دیده شود ارتباطی ندارد. علت مصنوعی دیده شدن دندانها به خاطر رنگ مات و عبور کم نور از ضخامت کامپوزیت است و اگر نوع کامپوزیت شفاف باشد و عبور نور خوبی داشته باشد، حتی رنگ سفید کامپوزیت هم زیبا و البته طبیعی دیده می شود. کامپوزیت ونیر یک درمان بسیار محافظه کارانه است که در یک جلسه قابل انجام است ولی نتیجه ان می تواند شگفت انگیز در زیبایی چهره و لبخند موثر باشد و اعتماد به نفس فرد را بالا ببرد. هر چند بعضی افراد کلا مخالف انجام هر درمانی در جهت تغییر و زیبایی هستند و بنظرشان هر چه الان هستند، باید بپذیرند ولی نظر شخصی من این است که اگر بتوان مشکلات ظاهری را با یک درمان اصولی و تایید شده که فاقد عوارض است اصلاح کرد.

در سالهای اخیر بخاطر یکسری از درمانهای نادرست، تصویر غلطی از کامپوزیت ونیر در ذهن مردم نقش بسته، و بعضی فکر می کنند که کامپوزیت دندان به معنی گذاشتن خمیری ادامس شکل روی سطح دندان بمنظور سفید کردن رنگ دندانهاست. همیشه سعی کرده ام که این تصویر غلط رو از ذهن ها بیرون کنم و هر چند اعتراف می کنم که در مواردی من هم به اشتباه یا به خاطر اصرار و خواست مراجعه کنندگان عزیزم، از رنگهای غیر طبیعی استفاده کرده ام ولی هر زمان این اتفاق پیش اومد، از کارم احساس ناخوشایند داشته ام.

به همین خاطر در این متن می خوام به شما بگم که اگر قصد انجام کامپوزیت ونیر دارید، از دندانپزشکتان بخواهید که از رنگهای طبیعی کامپوزیت استفاده کند و اگر واقعا مایلید که رنگ دندانهایتان خیلی روشن باشد، به شما پیشنهاد می کنم که از روش لمینت سرامیکی استفاده کنید، برای اینکه رنگهای خیلی روشن در کامپوزیت حالت گچی پیدا می کند ولی در سرامیک شفافیت بهتری دارد. یک نکته خیلی خیلی مهم در درمانهای زیبایی، انست که نتیجه درمان تا حدی تحت تاثیر وضعیت قبلی دندانها قرار می گیرد. البته که نمی توان همه مشکلات زیبایی یک لبخند رو صرفا با درمانی مثل کامپوزیت دندان اصلاح کرد. خیلی از مشکلات مثل انحراف فک، انحراف زاویه محور طولی دندان، انحراف خط تقارن و... با درمانهای زیبایی قابل اصلاح نیست.

در واقع من به همه مراجعه کنندگانم توضیح می دهم که هدف از درمانهای زیبایی، انست که تا حد امکان لبخند رو زیباتر کرد ولی نمی توان به کسی قول داد که همه چیز را بتوان طبق سلیقه فرد تغییر داد و یا یک تقارن صد در صد ایجاد کرد. باید واقع نگر و صادق بود و مراجعه کننده باید از محدودیت های نتیجه درمان اگاه باشد. لذا جلسات مشاوره خیلی مهم است و من در هر جلسه حداقل نیم ساعت راجع به انتظارات و محدودیت ها به مراجعه کنندگانم توضیح می دهم و از انها هم می خوام که تمام خواسته هاشون رو شفاف بیان کنند تا امکانپذیری رسیدن به خواستهایشان بررسی شود.

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2450 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 690 هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393558965 زیبایی

09393559163 درمانی

 

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!