آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

کامپوزیت دندان و لیمنت دندان در سنین پایین

کامپوزیت ونیر و لمینت دندان در سنین پایین، چرا کامپوزیت ونیر برای کودکان و نوجوانان توصیه نمی شود؟ پیوند ونیر در نوجوانان در حال رشد ، سفید کردن دندان ها برای سنین پایین،

کامپوزیت دندان و لیمنت دندان در سنین پایین
24 مرداد 1398
1
دسته بندی: لمینت,کامپوزیت,

کامپوزیت ونیر و لمینت دندان در سنین پایین

چرا لمینت دندان برای کودکان و نوجوانان توصیه نمی شود.

کامپوزیت دندان: کودکان و نوجوانان همیشه خودشان را به درد سر می اندازند. گاهی اوقات این مشکلات شامل برآمدگی، کبودی و دندان های شکسته می باشد. نوجوانان خیلی از شکسته شدن دندان های شان ناراحت نمی شوند و حتی ممکن است با افتخار دندان نیش جلویی شکسته شان را به دوستان شان نشان دهند. با این حال، نوجوانان کاملاً نسبت به بقیه متفاوت هستند. برای آنها ظاهر همه چیز است. این یعنی آنها می خواهند که دندان شکسته شان هر چه سریع تر ترمیم شود.

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2450 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 590 هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09122234921

 

علاوه بر ظاهرش، دندان شکسته مستعد پوسیدگی نیز می باشد. به همین ترتیب اگر آسیب به سرعت درمان نشود ممکن است عصب در معرض آلودگی قرار بگیرد. لمینت برای اهداف گوناگونی ارائه می شوند. یکی از آنها پوشاندن دندان های شکسته یا خرد شده است. متأسفانه این گزینه برای کودکان و نوجوانان در دسترس نیست به خاطر اینکه آنها خیلی جوان هستند.

ونیرها مناسب دهانی که در حال رشد است نیست

رشد استخوان فک بانوان تا حدودا 17 سالگی متوقف نمی شود. رشد استخوان فک مردان ممکن است تا حدودا 20 سالگی متوقف نشود. به عنوان یک قانون کلی، دندانپزشکان قبل از دریافت ونیر پرسلن  به بیماران زیر این سنین توصیه می کنند که - حتی در صورت آسیب دیدن دندان ها – صبر کنند. ممکن است برخی از دندانپزشکان ونیر را برای بیماران جوانتر از این سن پیوند دهند اما به شرایط موجود بستگی دارد.

نوجوانان همچنان رشد قابل توجهی دارند و به همین دلیل گزینه ی مناسبی برای پیوند لمینت نیستند. اگر یک لمینت خیلی زود پیوند داده شود ممکن است با رشد آتی وضعیت لثه ها و دندان ها تغییر کند و این زیبایی لمینت را خدشه دار می کند. به عنوان مثال، شکاف بین لمینت دندان و لثه ممکن است با گذشت زمان به چشم بیاید.

بیشتر بخوانید: چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ هزینه لمینت دندان، طول عمر کامپوزیت دندان، تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی، تفاوت بلیچینگ و کامپوزیت دندان، ایمپلنت چیست؟، ایمپلنت ارزان

امروز کامپوزیت دندان، فردا لمینت دندان

برای کودکان و نوجوانان کم سن، بهترین راه این است که دندان شکسته یا تراشیده را با کامپوزیت دندان بپوشانند. پیوند کامپوزیت، مانند لمینت نیازی به برداشتن مینای دندان ندارد. این مزیت آنها را به گزینه ی بسیار بهتری تبدیل می کند. علاوه بر این، پیوند کامپوزیت به راحتی قابل برداشتن نیز می باشد. اگرچه این ماده آنگونه که می گویند مثل یک لمینت دندان محکم نیست اما هزینه کمتری دارد و می تواند یک یا دو بار جایگزین شود تا زمانی که کودک به اندازه کافی برای لمینت دندان بزرگ شود.

البته به خاطر داشته باشید که دندان های سالمی که مشکلات جزئی مانند تغییر رنگ ملایم یا تراکم بیش از حد دارند، می توانند به جای لمینت دندان با Invisalign یا سفید کردن دندان ها درمان شوند. از آنجا که لمینت ها به برداشتن مینا از سطح دندان نیاز دارند، حتی اگر یک نوجوان به اندازه کافی برای پیوند آنها بزرگ شده باشد، قبل از انجام این کار باید خیلی با دقت فکر کنند. بعضی اوقات دندان های طبیعی سالم نسبت به لمینت ها برتر هستند.

اگر فرزند شما زیر سن توصیه شده 17 سال برای دختران و 20 برای پسران است، فعلاً دندان شان را با "کامپوزیت دندان" ترمیم کنید. دندان های شان بیشتر سالم می ماند و می توانند بعدا در سنین بالاتر، لمینت دندان را انتخاب کنند. برای مشاوره بیشتر با یک دندانپزشک کودک تماس بگیرید. (در رابطه با تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی بیشتر بخوانید)

منبع مقاله

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت در چیست؟
تفاوت کامپوزیت و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

 

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2450 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 590 هزار تومان به تعداد محدود تا 5 روز آینده

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09122234921

 


همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!