آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

انتخاب رنگ در لمینت کردن دندان

دغذغه بسیاری مسئله بالاست که دوست دارند دندان‌هایی طبیعی داشته باشند. برای انجام لمینت دندان (چه کامپوزیتی و چه سرامیکی) امکان انتخاب رنگ دلخواه وجود دارد.

انتخاب رنگ در لمینت کردن دندان
27 اردیبهشت 1400
0

انتخاب رنگ در لمینت کردن دندان

دوست دارم دندان‌هايم را لمينت كنم اما رنگ‌های خیلی سفید و یخچالی را دوست ندارم! دغذغه بسیاری مسئله بالاست که دوست دارند دندان‌هایی طبیعی داشته باشند. برای انجام لمینت دندان (چه کامپوزیتی و چه سرامیکی) امکان انتخاب رنگ دلخواه وجود دارد. از رنگ طبیعی مشابه دندان‌های خودتان گرفته تا رنگ سفيد و یا رنگ‌های خیلی سفید و یخچالی. گر چه توصيه متخصصان ما به مراجعین عزیز اين است که: «هر چقدر رنگ لمینت طبیعی‌تر باشد زيباتر است و هميشه مُد است!» اما انتخاب رنگ نهایی با نظر بيمار انجام می‌شود.

افزایش دوام و ماندگاری لمینت دندان

با رعایت موارد زیر میتوان ماندگاری لمینت دندان را افزایش داد:

بهداشت دهان و دندان: شما می توانید با رعایت بهداشت دهان و دندان خود با استفاده از نخ دندان و مسواک زدن روزانه از پوسیدگی دندان و تبعات پس از آن از جمله افتادن و یا شکستن لمینت دندان جلوگیری کنید.

استفاده از خمیر دندان های ضد سایش و مسواک نرم: دقت داشته باشید اگر از مسواک های سخت و خمیر دندان سایشی استفاده کنید ممکن است روی لمینت دندانتان خراش بیافتد و دوام آن را کم می کند. به همین دلیل بهتر است از مسواک و خمیر دندان مناسب استفاده کنید.

چکاپ دوره ای توسط دندانپزشک: مراجعه و چکاپ مکرر به دندانپزشک معالج، جهت معاینه و تمیز کردن حرفه ای دندانهایتان را هر 6 ماه یکبار در برنامه خود قرار دهید. به این ترتیب از سلامت دهان و دندان و دوام لمینت دندانتان مطمئن باشید.

عدم استفاده ابزاری از دندان: توجه داشته باشید که نباید از دندانهایتان استفاده ابزاری کنید. به این معنی که برای بستن یا باز کردن اشیا هرگز نباید از دندان هایتان استفاده کنید.

عادت های غلط رفتاری را کنار بگذارید: جویدن ناخن، گاز زدن ته مداد و یا اشیا سخت، دندان قروچه در خواب می تواند موجب شکستگی و یا ترک خوردن دندان طبیعی و لمینت دندانتان بشود.

موارد استفاده از درمان لمینت دندان

پیش از انجام لمینت لازم است تا به توصیه دندانپزشک خود توجه نموده و بهترین درمان را انتخاب نمایید. در ادامه برخی مشکلات که با درمان لمینت قابل اصلاح بوده ذکر شده است.

افرادی که مینای دندان کافی دارند و شکل و فرم و ساختار دندان‌هایشان نیاز به اصلاح دارد.

اصلاح چرخش دندان‌ها، نامنظمی مختصر در دندان‌ها

بستن فاصله بین دندان‌ ها

تغییر رنگ دندان به رنگ‌های بسیار روشن

تغییر رنگ های مقاوم به بلیچینگ

مصرف برخی داروها از جمله آنتی بیوتیک های خانواده تتراسایکلین باعث تغییر رنگ دندان ها می شوند. مخصوصا اگر در سن کمتر از 8 سالگی مصرف شده باشند .

برخی بزرگسالان هم که در سن بالاتر از ماینوسایکلین طولانی مدت برای درمان جوش (آکنه) استفاده می کنند، ممکن است خاکستری شدن دندان ها را مشاهده کنند. معمولا این دسته از تغییر رنگ ها به خوبی به بلیچینگ ( سفید کردن دندان ) پاسخ نمی دهد و برای درمان نیاز به لمینت دندان یا کامپوزیت دندان دارند .

مراحل انجام لمینت دندان در کلینیک

در جلسه اول، ابتدا لبخند شما توسط متخصصان ما ارزیابی خواهد شد. سپس بیمار تمام آنچه از درمان انتظار دارد مثل تغییر فرم، رنگ، بسته شدن فاصله‌های بین دندان‌ها یا اصلاح چرخش دندان‌ها را برایمان بازگو کرده و ما با توجه به فرم و استخوان‌بندی صورت و روابط فکین، خواسته‌های بیمار را بررسی می‌کنیم و در مورد نیازهای درمانی و زیبایی مشاوره های لازم را به او میدهیم.

در این مرحله تصویر دندان‌های بیمار قبل از انجام کار گرفته و نگه‌داری خواهد شد تا پس از انجام کار تغییرات را بتوان به خوبی مشاهده کرد.

در همان جلسه پس از مشاوره با مراجعه کننده و بررسی فرم دندان‌ها، تراش مختصری بر روی دندان و در حد كمتر از 1 ميليمتر انجام می‌گیرد.

در مرحله سوم از دندان‌ها قالب تهيه شده و برای طراحی لبخند فرستاده می‌شوند. در جلسه بعد، نمونه مشابه پوسته‌های چینی ساخته شده روی دندان‌های شما تست می‌شود و پس از تایید فرم و رنگ آنها توسط شخص، برای ساخت به لابراتوار ارسال می‌شود.

پس از اتمام ساخت لمینت‌های مناسب، پوسته‌های سرامیکی در مرحله آخر بر روی دندان‌های شما چسبانده می‌شوند.

ساخت لمینت دندان حدود 2 تا 3 هفته طول می‌کشد.

به طور تخمینی زمان مورد نیاز برای انجام لمینت سرامیکی دندان بین ۲ تا ۳ جلسه درمان می‌باشد.

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

 

اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2200 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 590 هزار تومان به تعداد محدود تا 28 خرداد ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393559163

 

 

 

 

دیگر مطالب مرتبط کلینیک سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!