آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

فیلم انجام کامپوزیت دندان به روشی جدید

در این ویدئو که توسط سیب سفید دوبله شده است، میخواهیم روشی جدید برای کامپوزیت کردن دندان ها را مورد بررسی قرار دهیم.کامپوزیت و لمینت دندان معمولا برای زیبایی و برای کسانی است که مشکلات فک و چیدمان دندانی نداشته باشند.

فیلم:انجام کامپوزیت دندان به روشی جدید

در این ویدئو که توسط کلینیک سیب سفید دوبله شده است، میخواهیم روشی جدید برای کامپوزیت کردن دندان ها را مورد بررسی قرار دهیم. توجه داشته باشید برخی مراحل مانند فرآیند لمینت دندان است اما کلیات متفاوت است.

بیمار 55 ساله ای را که مشاهده میکنید، مشکل ترک و شکستگی در لبه دندان های فک بالا را دارد و ارزیابی سطح دندان، حاکی از هدایت نامناسب توسط دندان نیش و سایش با دندان های پایین است. بیمار از تغیر رنگ دندان و زرد شدن آنها ناراضی است و درخواست دندان هایی روشن تر دارد. فیلم کامپوزیت دندان دیگری هم بعد از این فیلم در اینجا ببینید.

بلیچینگ دندان قبل از کامپوزیت:

برای سفید کردن دندان ها، در مرحله اول رنگ مناسب توسط شیت های نمونه انتخاب و سپس فرآیند سفید کردن انجام میشود. بعد از آن نیز روند ترمیم به مدت یک هفته به تأخیر می افتد تا امکان حذف اکسیژن باقیمانده یا پراکسید موجود در آن فراهم شود. برای بلیچینگ دندان دو روش وجود دارد که ما از روش سفید کردن با لیزر در مطب استفاده کردیم و دندان ها به رنگ انتخاب شده درآمدند.

قالب گیری و تزریق کامپوزیت دندان:

در مرحله بعد قبل از انجام درمان، یک وکس تشخیصی برای تجسم نتیجه ای که بیمار میخواهد و قرار است شکل نهایی دندان آنگونه باشد، طراحی و ساخته میشود.

یک قالب سینی شکل و سیلیکونی و شفاف، بر اساس اندازه مدل تشخیصی ساخته میشود. سپس ماده شفاف پلی وینیل سیلوکسان به قالب تزریق میشود، به صورتیکه هیچ حباب یا هوای خالی درون مواد به وجود نیاید. پس از آن موم ساخته شده را در آن قرار داده و فشار میدهیم تا کاملا قالب را کاور کرده و خطوط لثه و دندان درست و دقیق روی آن قرار بگیرد و سه دقیقه میگذاریم بماند.

همانطور که میبینید قالب سیلیکونی به راحتی از وکس جدا میشود. در اینجا قالب مورد بررسی قرار میگیرد تا قسمت های اضافه آن بریده و اصلاح شود. سپس با مته قالب را در زیر دندان هایی که قرار است ترمیم شود،  سوراخ میکنیم. تمیز کردن داخلی سیلیکون بسیار مهم است زیرا درغیراینصورت باعث تزریق کامپوزیتی ناموفق میشود. همچنین برای اطمینان از عبور راحت بهترین مواد کامپوزیت با استفاده از یک ابزار سوراخ را مورد بررسی قرار میدهیم.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت ارزان، ایمپلنت فوری، تفاوت لمینت دندان و کامپوزیت، کامپوزیت بهتر است یا لمینت، قیمت ایمپلنت دندان، کاشت دندان

هر دندان به طور جداگانه تزریق میشود و قبل از آن دندان های مجاور با نوار تفلون یا مقداری گلیسیرین پوشانده میشوند. سپس قالب سیلیکونی را روی دندان قرار داده و از درست قرار گرفتن آن اطمینان حاصل میکنیم و بعد از آن تزریق را از طریق سوراخ ایجاد شده در قالب انجام میدهیم. وقتی که کامل پر شد، 40 ثانیه زیر نور مخصوص قرار میدهیم و سپس قالب را برمیداریم و قسمت های اضافه و تیز را جدا کرده، تراش داده  و دندان را پولیش میکنیم و در آخر نخ دندان میکشیم. حالا نوبت به دندان بعدی میرسد که مجدد قالب روی دندان قرار میگیرد و تزریق دندان مربوطه را انجام می دهیم و سپس به مدت 40 ثانیه زیر نور قرار گرفته و سپس قالب برداشته میشود و همانطور که گفتیم تراش لازم و نخ دندان نیز انجام میشود.

مرحله آخر پولیش کامل دندان هاست که چند مرحله دارد که اینجا مراحل را مشاهده می کنید و در نهایت نخ دندان میکشیم.

اگر همچنان در انتخاب روش مناسب برای دندان های خود مردد هستید، برای ویزیت و مشاوره رایگان حضوری و غیرحضوری توسط متخصصین کلینیک دندانپزشکی سیب سفید با شماره 09122234921 تماس بگیرید و یا تصویر لبخند خود را به شماره ی 09122234921 در واتساپ یا تلگرام ارسال نمایید.

منبع فیلم

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

پاسخ دکتر به تصاویر ارسال شده

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟
تفاوت کامپوزیت دندان و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

فیلم انجام کامپوزیت دندان به روش جدید

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

 

 

 

 

 

 

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال شماره همراه شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!