آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

فواید ایمپلنت دندان

فواید و مزایای ایمپلنت دندان، اگر دندان از دست رفته را جایگزین نکنیم چه اتفاقی می افتد؟طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟چه عواملی باعث افزایش طول عمر ایمپلنت میشود؟

فواید ایمپلنت دندان
8 دی 1399
0
دسته بندی: ایمپلنت,

فواید ایمپلنت دندان

با کاشت دندان به روش ایمپلنت می توان از مشکلاتی مثل تحلیل رفتن استخوان ها و فک جلوگیری کرد. ایمپلنت دندان سلامت دندان های مجاور را تضمین می کند و به لثه ها نیز آسیبی نمی رساند. امکان تجمع پلاک و باکتری در اطراف دندان مصنوعی بسیار بیشتر از دندان ایمپلنت شده میباشد. بنابراین احتمال پوسیدگی دندان و عفونت و التهاب لثه را به حداقل میزان ممکن می رساند. دندان ایمپلنتی کاملا به استخوان فک متصل است و در آن ریشه دارد، بنابراین احتمال حرکت و تغییر حالت آن وجود ندارد.

آیا ممکن است بدن ایمپلنت را ‌پس بزند؟

اگر دقیق تر بگوییم...

خیر بدن نمی تواند ایمپلنت را پس بزند چون ایمپلنت هیچ سلول زنده یا ماده ی کد گذاری شده ژنتیکی ندارد... تیتانیومی که در ساخت ایمپلنت بکار رفته کاملا زیست سازگار است و به ندرت باعث بروز حساسیت می شود... اما اگر بیمار رعایت بهداشت دهان و دندان نداشته باشد و نیروهای جویدن زودتر از موعود و بیش از حد نرمال به ایمپلنت وارد کند باعث شکستگی شده و احتمال دارد ایمپلنت به استخوان خوب جوش نخورده و عمل پیوند به درستی انجام نشود.

علت پس زدن ایمپلنت نا مرغوب

  • عفونت ایمپلنت
  • موفق نبودن پیوند استخوان
  • آسیب رسیدن جدی به بافت ها و عصب
  • بیماریهای سینوسی
  • واکنش های آلرژیک
  • ایمپلنت بی کیفیت
  • عدم رعایت بهداشت دهان و دندان
  • ایمپلنت
  • دهان دندان
  • جراحی فک دهان

شرایط لازم برای ایمپلنت

اولین کار مراجعه به متخصص حرفه ایست که با انجام معاینات تشخیص دهد که می توانید از ایمپلنت استفاده کنید یا خیر... کلیه سوابق بیماریهای دهان و دندان شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت. گرافی تجویز خواهد شد برای بررسی ضخامت استخوان فک و شرایط لثه. برای کاشت دندان باید استخوان محکم و قوی برای نگه داشتن دندان کاشته شده درون استخوان فک داشته باشید. در صورت ضعیف بودن استخوان نیاز به پودر استخوان خواهد بود که در صورت نیاز توسط جراح متخصص انجام خواهد شد.

قبل از انجام ایمپلنت دندانپزشک شرایط دندانی و لثه ی فرد را مورد بررسی دقیق قرار می دهد. لثه های سالم و فاقد بیماری توانایی بیشتری در سازگار شدن با ایمپلنت دارند و ماندگاری ایمپلنت دندان در فردی که شرایط لثه ای مساعد و مناسب دارد، بیشتر است. اگر فردی دارای لثه های بیمار باشد، دندانپزشک سعی می کند عیوب و عوارض لثه های فرد را رفع کند و سپس اقدام به جایگذاری ایمپلنت کند زیرا با درمان لثه، می توان مدت ماندگاری ایمپلنت دندان را افزایش داد. و جنس ایمپلنت در۱۹۳۲ از استیل ضد زنگ ساخته شده اما امروزه تیتانیوم آلیاژ مناسبتر و سازگارتر با بدن و محیط هست که در ساخت اجزای ایمپلنت بکار می رود

برای اوردنچر.

برای اباتمنت.

برای فیکسچر.

برای بریج.

البته اباتمنت از جنس زیر کونیا نیز ساخته می شود.

چه زمان ممکن است نیاز به تعویض ایمپلنت داشت؟

معمولا تا زمانی که ایمپلنت شل نشود و یا عفونتی در آن وجود نداشته باشد نیازی به تعویض ایمپلنت پیدا نخواهید کرد. برای مراقبت بهتر از ایمپلنت های دندانی، باید هر شش ماه یک بار جهت کنترل منظم نزد دندانپزشک خود رفته و مطمئن شوید که ایمپلنت ها سالم و دارای عملکرد طبیعی هستند. تجربه متخصصین در ارزیابی پیشرفت پیوند استخوان و تکمیل فرایند اسئواینتگریشن می تواند به بهبود هرچه سریعتر ایمپلنت دندان و درنتیجه افزایش طول عمر آن کمک کند. در کل می توان گفت سبک زندگی و رعایت بهداشت در حفظ ایمپلنت دندان بسیار حائز اهمیت است.

عوامل موثر در افزایش طول عمر ایمپلنت

مراقبت از ایمپلنت های دندانی به راحتی با نخ دندان کشیدن، مسواک زدن، و مراجعه منظم به دندانپزشک هر شش ماه یک بار انجام می گیرد. مراقبت های بعد از عمل جراحی کاشت ایمپلنت مانند رعایت رژیم غذایی و پرهیز از خوردن غذاهای سفت و عدم استفاده از ایمپلنت و پروتز دندان مصنوعی به عنوان ابزاری برای باز کردن درب قوطی ها یا شکستن پوست آجیل و غیره نیز تاثیر قابل توجهی در افزایش عمر مفید ایمپلنت دندان دارد. در کل می توان گفت سبک زندگی و رعایت بهداشت در حفظ ایمپلنت دندان بسیار حائز اهمیت است.

اگر دندان از دست رفته جایگزین نشود چه اتفاقی می افتد؟

هنگامی که یک دندان از بین رفته جایگزین نشود، افراد ممکن است در جویدن غذاها دچار مشکل شوند و ممکن است استخوان فک آنها سریعتر وخیم تر شود و خطر پوسیدگی و بیماری لثه و از بین رفتن دندان های مجاور را افزایش می دهد. ممکن است دندانهای باقیمانده تغییر کند و پوست صورت ممکن است افتاده و پیرتر نشان داده شود و زیبایی لبخند را تحت تاثیر قرار دهد.

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

 

اطلاعیه:قیمت ایمپلنت دندان 2.600.000 به جای 3.800.000 فقط تا 20 تیر ماه

امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ فراهم شده است.

برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید.

09393559163 

 

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!