آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

کامپوزیت بهتر است یا ارتودنسی؟

کامپوزیت بهتر است یا ارتودنسی.معایب کامپوزیت دندان.اول کامپوزیت انجام دهیم یا ارتودنسی.آیا بعد از کامپوزیت مشکی برای دندان ها پیش می آید؟

کامپوزیت بهتر است یا ارتودنسی؟
7 تیر 1399
0

کامپوزیت بهتر است یا ارتودنسی

درحالی که کامپوزیت دندان و ارتودنسی هردو برای تغییر ظاهر دندان انجام میشوند ولی تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند و هریک در شرایط خاص خود باید انجام شوند. یکی از اصلی ترین کاربرد های کامپوزیت دندان رفع نامرتبی های جزئی دندان است که هم با استفاده از کامپوزیت هم ارتودنسی قابل حل است .

آیا میتوان به صورت همزمان کامپوزیت و ارتودنسی انجام داد؟

گاهی اوقات با توجه به میل بیمار برای ظاهر دندان ها، ممکن است هر دو روش قابل انجام باشد و مانعی وجود نداشته باشد.

در بیشتر مواقع لازم است بیمار ابتدا درمان ارتودنسی را به صورت کامل انجام دهد و سپس کامپوزیت ونیر را انجام دهد. این کار باعث میشود ساختار دندان بیشتر حفظ شود و دندان های کمتری کامپوزیت انجام شود. اگر در گذشته کامپوزیت دندان انجام داده اید نیز میتوانید با استفاده از ارتودنسی نامرئی دندان های خود را اصلاح کنید زیرا ارتودنسی نامرئی فشار کمتری نسبت به ارتودنسی سنتی برروی دندان ایجاد میکند.

 مقایسه قیمت ارتودنسی و کامپوزیت

کامپوزیت دندان معمولا گران تر از ارتودنسی هستند. هزینه کامپوزیت دندان به جنس مواد مصرف شده و تعداد دندانی که نیاز به کامپوزیت دارند، بستگی دارد. این را نیز بدانید قیمت لمینت دندان تقریبا دو برابر قیمت کامپوزیت دندان است و طول عمر لمینت دندان نیز بیشتر از کامپوزیت می باشد.

قیمت ارتودنسی می تواند در طول کل دوره درمان تقسیم شود، این روش به بیمار کمک میکند تا تحت فشار مالی قرار نگیرد. از آنجایی که هم قیمت کامپوزیت و هم قیمت ارتودنسی بستگی به دندان بیمار دارد، بهتر است برای مشاوره دررابطه با قیمت و معاینه دندان ها به متخصص زیبایی مراجعه کنید.

اگر قصد انجام کامپوزیت دندان و یا ارتودنسی را دارید و به دنبال کلینیک دندانپزشکی معتبر میگردید، ما کلینیک دندانپزشکی سیب سفید را به شما معرفی میکنیم تا با هزینه کم و همچنین شرایط اقساط بلند مدت، در کوتاه ترین زمان به لبخندی زیبا برسید.

معایب کامپوزیت دندان

 • تغییر رنگ در طول زمان
 • طول عمر کم

ونیرها پوسته های نازکی هستند که به سطح دندان شما پیوند می خورند تا زیبایی بهتری پیدا کند. روند نزولی ونیرهای دندانی شامل موارد زیر است:

 • قابل برگشت نیستند
 • در صورت ابتلا به بیماری لثه ، دندانهای ضعیف یا موارد دیگر ، کامپوزیت ها انتخاب مناسبی نیستند
 • کامپوزیت هزینه بیشتری نسبت به لمینت دندان
 • دندانهای طبیعی شما ممکن است نسبت به دمای گرم و سرد حساس تر شوند

مزایای کامپوزیت دندان

یکی از فواید کامپوزیت دندان این است که به بهبود سطح اطمینان حاصل از لبخند کامل روی صورت شما کمک می کند.

ونیرها برای دندانهای شما ساخته شده اند که تفاوت بین روکش و دندان شما را تقریبا غیرممکن می کند.

روکش به دندان شما وصل می شود و این بدان معنی است که در بیشتر موارد به شکل دهی یا حفره اضافی احتیاج ندارید.

شما فقط باید روزانه مانند دندانهای طبیعی خود مسواک بزنید و نخ دندان بزنید و به مراقبت خاصی نیاز ندارد.

عوارض کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان در صورت رعایت صحیح بهداشت و نگهداری  هیچ گونه عوارضی ندارد، اما اگر مراقبت و بهداشت را رعایت نکنید ممکن است با مشکلاتی که در زیر توضیح میدهیم رو به رو شوید:

 • التهاب لثه

مسئله جدی ومهم این است که در صورت درست قرار نگرفتن کامپوزیت در مجاورت لثه بع دلیل گیر پلاک میکروبی میتواند موجب التهاب لثه و خون ریزی لثه شود و در نهایت آغاز بیماری لثه شود.

 • بد بویی دهان

در صورتیکه کامپوزیت دندان به طور اصولی انجام نشود. در برخی موارد دیده می شود که همه ی دندان ها با چسبیدن کامپوزیت به یکدیگر امکان نخ دندان کشیدن را برای ما غیر ممکن میکند که این خود ممکن است باعث بوی بد دهان شود.

در اکثر مواقع به دلیل پالیش نامناسب نخ دندان راحت بین دندان ها عبور نمیکند و باعث میشود نخ دندان ریش ریش شده و یا پاره شود و این نیز باعث بوی بد دهان خواهد شد و ممکن است کامپوزیت نیز در خرد شود و از دهان خارج شود.

 • باز بودن فاصله بین دندان

در بعضی مواقع بین دندان ها کمی باز میماند البته طوری نیست که دیده شود و باعث گیر کردن غذا و یا بوی بد دهان شود. این نیز قابل ذکر است  که بد بو شدن دهان به علت التهاب لثه که در بالا درباره آن توضیح دادیم میباشد و ناشی از کامپوزیت غلط نیز ایجاد می شود.

 • رنگ گرفتن دندان ها

درصورت پالیش نادرست کامپوزیت و یا درست قرار نگرفتن لبه ی کامپوزیت، کامپوزیت رنگ میگیرد. به طور واضح، تا حد ممکن باید از تیز کردن لبه کامپوزیت ها جلوگیری کرد.

 • درد بعد از کامپوزیت و حساسیت دندان لمینت شده بعد از درمان

بعد از انجام لمینت و یا کامپوزیت مانند تمامی ترمیم ها در ابتدای کار حساسیت هایی هنگام خوردن غذاهای سرد و گرم وجود خواهد داشت که بعد از مدتی این حساسیت ها برطرف می شود و شما عادت خواهید کرد.

 

جدول دسترسی سریع، کلیک کنید.

شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟

کامپوزیت دندان چیست؟
نمونه کامپوزیت های انجام شده در کلینیک سیب سفید
چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟
کسانی که لثه های بزرگ و چشم گیر دارند برای زیبایی چه باید انجام دهند؟
طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است و پس از آن چه باید کرد؟ هزینه کامپوزیت دندان چقدر است و چه تعداد دندان نیاز به کامپوزیت دارد؟
بعد از کامپوزیت دندان چه شکلی میشوم؟ (ارسال عکس) تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت در چیست؟
تفاوت کامپوزیت و بلیچینگ دندان در چیست؟ رایج ترین سوالات درمورد کامپوزیت دندان چیست؟
چگونه بهترین کامپوزیت دندان مناسب شکل صورت خود را انتخاب کنید؟ اگر روی دندان هایم تاج دندان یا کامپوزیت ونیر داشته باشم می توانم از ارتودنسی استفاده کنم؟

ارسال عکس جهت مشاوره اینترنتی با متخصص زیبایی

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!