آدرس : شاهین شمالی، روبروی خرم‌شاد. تماس : 02144461471-02144451453

مقایسه ایمپلنت دندان با دندان طبیعی

ایمپلنت بهتر است یا دندان مصنوعی.آیا ایمپلنت مانند دندان طبیعی است؟مقایسه ایمپلنت و دندان طبیعی.ایمپلنت دندان برای چه کسی مناسب است؟

مقایسه ایمپلنت دندان با دندان طبیعی
21 تیر 1399
0
دسته بندی: ایمپلنت,

مقایسه ایمپلنت دندان با دندان طبیعی

عملکرد ایمپلنت های دندان دقیقاً شبیه دندان های واقعی است. به جای ریشه های دندان های طبیعی، دندان مصنوعی روی پست تیتانیومی ایمپلنتی قرار می گیرد که با کمک جراحی درون استخوان فک قرار می گیرد. به مرور زمان، طی فرایندی به نام اسئواینتگریشن osseointegration استخوان فک پیرامون ایمپلنت تیتانیومی بهبود می یابد. استحکام استخوان فک بیمار و نیز توانایی بهبود این استخوان پیرامون ایمپلنت، تأثیر مستقیم روی استحکام و طول عمرایمپلنت دندان دارد.

بر خلاف دندان های طبیعی، ایمپلنت به شکلی متفاوت عمل خواهد کرد، زیرا به جای ریشه های دندان که داخل لثه قرار دارند، داخل استخوان قرار داده می شود. دندان های طبیعی اجازه دارند جابجا شوند، زیرا با الیاف لیگامان پریودنتال به داخل لثه ها متصل هستند، در حالی که ایمپلنت های دندان اصلاً جابجا نمی شوند. در برخی شرایط، ایمپلنت های دندان قوی تر از دندان های طبیعی هستند و بهتر از دندان های طبیعی قادر به تحمل فشار هستند.

به عنوان مثال، اگر با بیماری لثه یا پوسیدگی دندان مواجه شوید، دندان ها داخل دهان مقاومت خود را از دست خواهند داد. دندان هایی که لثه پیرامون آنها بیمار است احتمال دارد از روی خط لثه جابجا شوند و زمانی که فرد به غذاهای سفت گاز می زند ممکن است احساس کند دندان لق است.  در حالی که تحت همین شرایط، ایمپلنت های دندان می توانند سفت و محکم در جای خود باقی بمانند، در واقع در برابر عفونت نیز مقاوم تر هستند.

امکان دریافت ایمپلنت در افراد مسن:

جراحی کاشت ایمپلنت در دهان با خطراتی همراه است که این خطرات برای افراد مسن بیشتر از سایر گروه‌های سنی نیست. پوکی استخوان، یک بیماری شایع در بیماران مسن است که می‌تواند تراکم استخوان فک را کاهش دهد. با این حال، پیوند استخوان می‌تواند امکان دریافت ایمپلنت در افراد مسن را فراهم سازد.

برخی بیماری‌ها مانند دیابت کنترل‌ نشده اغلب در افراد مسن دیده می‌شوند و می‌توانند بر کاندیدا شدن بیمار برای این روش درمانی و امکان بهبودی زخم پس از درمان تاثیر بگذارند. بیماری لثه نیز اغلب در افراد مسن‌تر دیده می‌شود، اما می‌توان پیش از کاشت ایمپلنت، بیماری را درمان کرد تا ریسک ابتلا به عفونت در افراد مسن کاهش یابد.

انواع کاشت دندان :

  • کاشت دندان تک
  • ایمپلنت از پروتز پشتیبانی می کند
  • کاشت دندانهای متعدد
  • ایمپلنت فوری

به طور کلی ، روند کاشت دندان می تواند ماهها از ابتدا تا انتها طول بکشد. بخش بزرگی از این زمان برای بهبودی باقی مانده و اجازه می دهد استخوان جدید در فک شما رشد کند. در برخی شرایط، بسته به روال خاص انجام شده یا مواد مورد استفاده، می توان مراحل خاصی را با هم ترکیب کرد.

روش انجام ایمپلنت دندان مرحله به مرحله

مشاوره

در طول مشاوره شما، دکتر تعیین می کند که شما کاندیدای عمل کاشت دندان هستید یا خیر. شما باید تراکم استخوان کافی در فک خود برای ما داشته باشید تا عمل جراحی کاشت ها را انجام دهیم. با این حال، بخاطر داشته باشید که برای واجد شرایط کاشت مینی دندان نیازی به تراکم استخوان ندارید. روشی که ما انتخاب می کنیم به این بستگی دارد که چند دندان را که می خواهید جایگزین کنید. به عنوان مثال، بیمارانی که دندانهای کمی دارند و نمی توانند از پروتزهای ایمپلنت پشتیبانی شده و یا ایمپلنت های همه 6 استفاده کنند.

روش

دکتر اسکن سه بعدی CT را بررسی می کند تا وضعیت استخوان فک و عصب شما بررسی شود. دکتر همچنین یک راهنمای جراحی دقیق برای قرار دادن بر روی دندانهای شما در طول عمل ایجاد خواهد کرد، تنها در جایی که ایمپلنت قرار می گیرد قرار داده می شود.

استفاده از راهنمای جراحی ایده آل است زیرا باعث می شود روش کاشت شما با حداقل برش ها کمتر تهاجمی باشد. از آنجا که سوراخ برای کاشت بسیار کوچک است، شما از تورم، خونریزی و عفونت بسیار کمتری برخوردار هستید.

بهبود

مهم نیست که چه کاشت دندانی انجام میدهید، مهم این است که شما زمان کافی برای بهبودی بعد از عمل به خود بدهید. غذای نرم و آسان جویدنی را بخورید تا زمانی که دکتر بگوید که رژیم طبیعی خود را از سر بگیرید. غذاهای نرم مانند ماست، سیب زمینی پوره شده، و ماکارونی و پنیر در هنگام بهبودی از عمل کاشت دندان کامل هستند.

بعد از قرار دادن ایمپلنت شما چندین قرار ملاقات خواهید داشت تا متخصص ایمپلنت بتواند بر بهبود شما نظارت کند. در طی چند ماه، ایمپلنت  شما در فرآیندی به نام استخوان تجمع به استخوان فک شما متصل می شوند.

ترمیم

هنگامی که شما به طور کامل بهبود یافتید و کاشت پایدار است، دکتر سطح کاشت و تاج را بر روی کاشت قرار می دهد. این کار ظاهر و عملکرد یک دندان طبیعی را به شما منتقل می کند. اگر مینی کاشت دندان را انتخاب کنید، دکتر در همان روز که کاشت ها را قرار می دهد، تاج های شما را وصل می کند.

آیا انجام کاشت دندان بهتر از دندان مصنوعی است؟

بله! ایمپلنت دندان لبخند و سلامت دهان و دندان شما را بازیابی می کند. هیچ گزینه دیگری برای جایگزینی دندان توانایی انجام این کار را ندارد!

آیا می دانید از دست دادن یک دندان شما را برای از دست دادن بیشتر در معرض خطر قرار می دهد؟ این امر به این دلیل است که دندانها توسط ریشه دندان و دندانهای اطراف نگهداری می شوند. هنگامی که دندان خود را از دست دادید، دندانهای نزدیک به سوکت خالی به سمت فضای خم شیب می شوند و شل می شوند. دندانهای گمشده همچنین می توانند باعث شوند بافت فک سالم به مرور زمان خراب شود و چهره شما را غرق کند. یک کاشت دندان با ایجاد فشار بر روی فک مانند ریشه دندان طبیعی از لبخند شما محافظت می کند.

کاشت دندان نیز برای بیمارانی که نسبت به دندان های از دست رفته احساس هوشیاری می کنند بسیار عالی است. بسیاری از مزایای کاشت دندان وجود دارد، از جمله اینکه قادر به خوردن هر غذایی که می خواهید هستید. پروتزها از خوردن غذاهایی مانند استیک، پاپ کورن، کره بادام زمینی، میوه و سبزیجات جلوگیری می کنند. با استفاده از کاشت دندان، شما می توانید از یک رژیم کامل و بدون محدودیت لذت ببرید.

روش کاشت دندان یکی از بهترین راه های جایگزینی دندان های از دست رفته است. در حین جویدن، صحبت کردن، لبخند زدن و خندیدن، کاشت های دندانی برای ثبات نهایی در استخوان فک شما تعبیه شده است. همچنین ایمپلنت های دندانی مانند ریشه های مصنوعی دندان عمل می کنند تا بافت فک شما را تحریک و سالم نگه دارند. بدون کاشت دندان، بدن شما قادر است دندانهای از دست رفته را حس کند و مواد معدنی موجود در فک شما را برای استفاده در جای دیگر جذب می کند. کاشت دندان از بروز این اتفاق جلوگیری می کند، بنابراین می توانید سالهای بعد از سلامتی دهان و دندان لذت ببرید.

جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید.

 

همین حالا کلیک نمایید و عکس لبخندتان را برای ما بفرستید. 

تا مشاوره و هزینه‌ی حدودی آن از طرف متخصص زیبایی برای شما ارسال گردد.

(تصاویر به گونه‌ای که 16 دندان جلو مشخص باشد.)

دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید:

0 نظر

ارسال نظر

!
!
ارسال ایمیل شما منتشر نمی شود.

رزرو وقت

جهت دریافت نوبت آنلاین در کلینیک دندانپزشکی سیب‌سفید فرم رزرو را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رزرو وقت

!
!
!